Challenger Liberec: Szybki koniec czeskiej przygody Tomasza Bednarka

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
/ Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Bednarek zakończył w poniedziałek zmagania w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Libercu. Polski tenisista odpadł szybko w singlu i deblu.

W zawodach Svijany Open Tomasz Bednarek wystąpił razem z Julio Peraltą, który w zeszłym tygodniu był partnerem Grzegorza Panfila w Bielli. Polsko-chilijska para nie podbiła jednak czeskiej mączki i w meczu z Romanem Jebavym i Janem Satralem straciła serwis aż pięciokrotnie. Po zaledwie 57 minutach oznaczeni "czwórką" rywale zwyciężyli 6:3, 6:3 i awansowali do ćwierćfinału. [ad=rectangle] W sobotę Bednarek jako jedyny Polak przystąpił do walki o główną drabinkę. Rywalem 33-latka w I rundzie był Czech Ivo Panak, który w niespełna pięć kwadransów pokonał naszego reprezentanta 6:4, 6:2.

Po odpadnięciu Bednarka w turnieju Svijany Open pozostał jeszcze Mateusz Kowalczyk, który w Libercu wystąpi w deblu wspólnie z Igorem Zelenayem. W I rundzie rozstawiona z numerem drugim polsko-słowacka para zagra w środę z Radu Albotem i Adamem Pavlaskiem.

Svijany Open, Liberec (Czechy) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro poniedziałek, 3 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Roman Jebavý (Czechy, 4) / Jan Šátral (Czechy, 4) - Tomasz Bednarek (Polska) / Julio Peralta (Chile) 6:3, 6:3

Źródło artykułu: