WTA Hobart: Radwańska w turnieju głównym

Urszula Radwańska awansowała do turnieju głównego zawodów WTA w Hobart. Polka pokonała po ponad dwóch godzinach walki Kanadyjkę Stephanie Dubois.

Adam Naruszewicz

Początek spotkania przeciwko reprezentantce Kanady był w wykonaniu Polki bardzo nieudany. Radwańska po siedemnastu minutach walki przegrywała już 0:4 i w konsekwencji uległa w pierwszej partii 2:6.

Drugi set był bardziej wyrównany, jednak i tutaj Polka musiała odrabiać stratę przełamania. Młodsza z sióstr Radwańskich doprowadziła jednak do tie-breaka, w którym jej przewaga nie podlegała już dyskusji.

Po wygranej 7:6 (3) można było być już niemal pewnym, że Radwańska powinna pójść za ciosem. Jak się jednak okazało Dubois znowu zdobyła przewagę przełamania. Na przebudzenie Radwańskiej trzeba było czekać aż do ósmego gema, kiedy to trzecia rakieta kraju wyrównała stan seta. Później szybko wygrała gema przy swoim serwisie, oraz kolejnego, tym razem o wiele bardziej zaciętego.

Nasza tenisistka spotka się teraz z jedną z czterech zawodniczek: Giselą Dulko (Argentyna), Aleksandrą Woźniak (Kanada, 6), Tathianą Garbin (Włochy) lub Virginie Razzano (Francja). O przydziale kwalifikantek zdecyduje losowanie.

Przypomnijmy, że w drugiej rundzie eliminacji do tego samego turnieju odpadła Marta Domachowska. Polka przegrała z Lourdes Dominguez Lino z Hiszpanii.