WTA New Haven: Dwa zwycięstwa w jeden dzień. Magda Linette w finale eliminacji

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Magda Linette wygrała dwa spotkania w jeden dzień i awansowała do finału eliminacji New Haven. O główną drabinkę powalczy z Olgą Sawczuk.

Magda Linette dopiero w sobotę rozegrała pierwsze spotkanie eliminacji New Haven, bowiem część piątkowych pojedynków została przełożona na kolejny dzień z powodu opadów deszczu. Polka w trzech setach pokonała Alexandrę Dulgheru i awansowała do II rundy kwalifikacji. Po dłuższej przerwie nasza reprezentantka znów wyszła na kort w amerykańskim mieście i stanęła do walki o decydującą fazę.  [ad=rectangle]

Rywalką Polki była Jelena Wiesnina, 108. tenisistka świata. Rosjanka w obecnym sezonie doszła do ćwierćfinału w Auckland i Strasburgu oraz III rundy Rolanda Garrosa. W meczu otwarcia Wimbledonu stoczyła nieprawdopodobny bój z Jeleną Janković, który przegrała dopiero 8:10 w decydującym secie. Warto dodać, że 29-latka zajmuje czwartą pozycję w zestawieniu najlepszych deblistek.

Zdecydowanie lepiej sobotnie starcie rozpoczęła Wiesnina, która z przewagą aż dwóch przełamań odskoczyła na 3:0. Linette udało się odrobić część strat, ale nadal pozostał jej jeden break dystansu do rywalki, gdy tablica wyników pokazywała 3:5 na jej niekorzyść. Wówczas Polka wygrała cztery gemy z rzędu, nie pozwalając Rosjance ani razu doprowadzić choćby do równowagi i po 47 minutach wygrała 7:5.

W drugim secie wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 2:2, bowiem od tego momentu wszystkie gemy zapisała na swoim koncie reprezentantka naszego kraju, która już za pierwszą piłką meczową wywalczyła awans do finału eliminacji. Pojedynek trwał godzinę i 23 minuty.

O drabinkę główną Polka powalczy z Olgą Sawczuk, 248. obecnie tenisistką świata. Ukrainka w trzech setach pokonała Marinę Eraković.

Connecticut Open, New Haven (USA) WTA Premier, kort twardy, pula nagród 754 tys. dolarów sobota, 22 sierpnia II runda eliminacji gry pojedynczej