Cykl ITF: Kawa wjechała do Brunszwiku na rowerze, zwycięstwa Fręch i Polańskiej
Polscy tenisiści kolejny tydzień walczą o rankingowe punkty w imprezach rangi ITF. Zwycięstwa w I rundzie singla odniosły Katarzyna Kawa, Magdalena Fręch oraz Patrycja Polańska.
Pierwsze w karierze zwycięstwo w głównej drabince singla zawodów rangi ITF odniosła we wtorek Patrycja Polańska. Tenisistka z Zakopanego w zeszłym tygodniu cieszyła się z premierowego tytułu w deblu, a w chorwackiej miejscowości Čakovec udanie przeszła przez eliminacje, by w I rundzie pokonać Australijkę Alicię Smith 4:6, 6:2, 6:2. O miejsce w ćwierćfinale Polańska zagra w środę ze Słowenką Niną Potočnik.
Bartosz Wojnar nie zdecydował się tym razem walczyć o punkty w Poznaniu i udał się do Suboticy. W Serbii przeszedł kwalifikacje, a w I rundzie stoczył zacięty, trzysetowy bój z rozstawionym z numerem czwartym Czechem Vaclavem Safrankiem, który zwyciężył ostatecznie 7:5, 6:7(3), 6:1. W eliminacjach do zawodów w belgijskiej Ostendzie startował Mateusz Terczyński, lecz odpadł już po pierwszym spotkaniu.
poniedziałek-wtorek, 24-25 sierpnia
wyniki i program turniejów cyklu ITF:
KOBIETY
Winnipeg (Kanada), 25 tys. dolarów, kort twardy
II runda gry pojedynczej:
Magdalena Fręch (Polska, 8) - Alexa Guarachi (Chile) *środa
I runda gry pojedynczej:
Magdalena Fręch (Polska, 8) - Alexandra Riley (USA, Q) 6:1, 6:2
ćwierćfinał gry podwójnej:
Magdalena Fręch (Polska, 3) / Nicole Collie (Australia, 3) - Kristie Ahn (USA) / Lorraine Guillermo (USA) *czwartek
I runda gry podwójnej:
Magdalena Fręch (Polska, 3) / Nicole Collie (Australia, 3) - Katherine Lee (Kanada) / Samantha Lee (Kanada) 6:0, 6:0
Woking (Wielka Brytania), 25 tys. dolarów, kort twardy
I runda gry pojedynczej:
Katy Dunne (Wielka Brytania) - Justyna Jegiołka (Polska) 6:3, 6:4
I runda gry podwójnej:
Justyna Jegiołka (Polska, 4) / Diana Marcinkevica (Łotwa, 4) - Emily Appleton (Wielka Brytania, WC) / Jasmine Amber Asghar (Wielka Brytania, WC) *środa
Brunszwik (Niemcy), 15 tys. dolarów, kort ziemny
I runda gry pojedynczej:
Katarzyna Kawa (Polska, 8) - Cora-Lynn von Dungern (Niemcy, Q) 6:0, 6:0
Dorota Szczygielska (Polska, Q) - Vivian Heisen (Niemcy, WC) *środa
ćwierćfinał gry podwójnej:
Weronika Domagała (Polska, 4) / Katharina Lehnert (Filipiny, 4) - Shaline-Doreen Pipa (Niemcy) / Anastazja Rosnowska (Niemcy) *środa
I runda gry podwójnej:
Weronika Domagała (Polska, 4) / Katharina Lehnert (Filipiny, 4) wolny los
Poertschach (Austria), 10 tys. dolarów, kort ziemny
I runda gry pojedynczej:
Anna Korzeniak (Polska) - Verena Hofer (Włochy) *środa
Čakovec (Chorwacja), 10 tys. dolarów, kort ziemny
II runda gry pojedynczej:
Patrycja Polańska (Polska, Q) - Nina Potočnik (Słowenia) *środa
I runda gry pojedynczej:
Patrycja Polańska (Polska, Q) - Alicia Smith (Australia, WC) 4:6, 6:2, 6:2
Rotterdam (Holandia), 10 tys. dolarów, kort ziemny
ćwierćfinał gry podwójnej:
Paulina Czarnik (Polska) / Sandra Zaniewska (Polska) - Rosalie van der Hoek (Holandia, 1) / Kelly Versteeg (Holandia 1) *środa
I runda gry podwójnej:
Paulina Czarnik (Polska) / Sandra Zaniewska (Polska) - Janine Hemmes (Holandia) / Claire Verwerda (Holandia) 4:6, 6:4, 10-5
MĘŻCZYŹNI
Subotica (Serbia), 10 tys. dolarów, kort ziemny
I runda gry pojedynczej:
Václav Šafránek (Czechy, 4) - Bartosz Wojnar (Polska, Q) 7:5, 6:7(3), 6:1