US Open: "Polski" mecz w I rundzie, ośmioro Polaków w grze podwójnej

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Ośmioro reprezentantów Polski wystąpi w rozpoczynającym się w środę turnieju gry podwójnej US Open 2015, z czego trójka stoczy między sobą mecz I rundy.

W rywalizacji kobiet pojawią się łącznie trzy reprezentantki Polski. Najmłodsza z nich, Magda Linette, zagra w parze z Alize Cornet, a ich przeciwniczkami będą występujące z numerem "16" Andreja Klepac i Lara Arruabarrena. [ad=rectangle] Dość szczęśliwie na rozstawienie załapała się Klaudia Jans-Ignacik. Korzystając z dobrej dyspozycji swojej partnerki Julii Görges w turnieju w New Haven (Niemka sięgnęła tam po tytuł) w ostatniej chwili przesunęły się na liście startowej, a po wycofaniu się z rywalizacji Jekateriny Makarowej wskoczyły na niej na 16. miejsce. W I rundzie Polka i Niemka zagrają z duetem Kiki Bertens / Johanna Larsson, który w Australian Open niespodziewanie doszedł do ćwierćfinału.

Jeżeli Polce i Niemce uda się awansować do II rundy, tam może czekać je powtórka z Cincinnati, czyli pojedynek z... Alicją Rosolską i Gabrielą Dabrowski. Najpierw jednak warszawianka i Kanadyjka polskiego pochodzenia muszą uporać się z siostrami Ludmiłą i Nadią Kiczenok.

Na "polski" pojedynek nie musimy czekać wśród mężczyzn, gdzie już w I rundzie los skojarzył ze sobą występującego w parze z Santiago Gonzálezem Mariusza Fyrstenberga z duetem Tomasz Bednarek / Jerzy Janowicz. Zwycięzców tego pojedynku czeka ciężkie zadanie w kolejnej fazie, mogą w niej zagrać z rozstawionymi z "szóstką" Rohanem Bopanną i Florinem Mergeą.

Jeszcze trudniej może być z awansem do II rundy u Łukasza Kubota. Pochodzący z Bolesławca tenisista w duecie z Jeremym Chardym trafił na zwycięzców nowojorskich zawodów z 2011 roku, Jürgena Melzera i Philippa Petzschnera.

Z numerem czwartym przy swoich nazwiskach zagrają Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić. Ich pierwszymi przeciwnikami będą Pablo Carreno i Guillermo Garcia-Lopez. Inną parą rozstawioną w części drabinki Polaka i Serba są Raven Klaasen i Rajeev Ram, turniejowa "15".

Źródło artykułu: