US Open: Dwóch reprezentantów Polski zagra w turnieju miksta, debiut Simony Halep

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W rozpoczynającym się w środę turnieju gry mieszanej US Open 2015 zobaczymy dwóch reprezentantów Polski, Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego. Oprócz nich na start zdecydowała się również Simona Halep.

Trudne zadanie w I rundzie czeka Łukasza Kubota. Bolesławianin w parze z Andreą  Hlavackovą zmierzy się z broniącymi tytułu Sanią Mirzą i Bruno Soaresem. W przypadku wygranej z najwyżej rozstawionymi w drabince, o ćwierćfinał para polsko-czeska zagra z duetem amerykańskim, Jennifer Brady i Mitchellem Kruegerem lub Taylor Townsend i Donaldem Youngiem. [ad=rectangle] O wiele więcej szczęścia miał Marcin Matkowski występujący w duecie z Lucie Hradecką. Polak i Czeszka zostali rozstawieni z numerem trzecim, a ich pierwszymi przeciwnikami będą Bethanie Mattek-Sands i Sam Querrey. Ewentualna walka o ćwierćfinał to pojedynek z lepszymi z meczu pomiędzy Darią Gawriłową i Johnem Peersem a Alexandrą Dulgheru i Florinem Mergeą.

Na pierwszy występ w grze mieszanej w karierze zdecydowała się Simona Halep. Wspólnie z Horią Tecau zmierzą się w I rundzie z duetem hiszpańskim Arantxa Parra - David Marrero.

Źródło artykułu: