Challenger Szczecin: Paweł Ciaś, ostatnia nadzieja poza turniejem, awans polskich deblistów

Paweł Ciaś nie sprostał Renzo Olivo w meczu dnia na korcie centralnym. Do półfinału awansowali za to debliści Mateusz Kowalczyk i Tomasz Bednarek.

Dominika Pawlik

Paweł Ciaś w spotkaniu dnia, rozgrywanym przy sztucznym oświetleniu, debiutował na korcie centralnym. Publiczność tradycyjnie dopisała o tej porze, by wspierać aktualnego mistrza kraju.

Renzo Olivo był faworytem w tej potyczce, ale po tym, co Polak zaprezentował w I rundzie, można było mieć nadzieję na nawiązanie walki. Ciaś pokazał tenis efektowny, ale Argentyńczyk, jako ten bardziej doświadczony, potrafił przycisnąć rywala w kluczowych elementach. - Meczu nie nazwę udanym, bo go przegrałem. Wydawało się ok, ale nie udało się wygrać pierwszego podania, musiałem gonić całego seta. Nie ukrywam, że byłem spięty cały mecz. Miałem marzenie zagrać w wieczornej sesji, ale powodowało to stres. W sumie trzymał całe spotkanie, czasami puszczał, ale nie udało mi się wygrać - mówił po meczu polski zawodnik.

Spotkanie zostało przerwane przy stanie 3:6, 1:5. - Nie ukrywam, był to trudny moment. Po tym, jak zeszliśmy z kortu, miałem nadzieję, że zagram kolejnego dnia, na spokojnie to przeanalizuję. Wróciliśmy dziś, ale niczego to nie zmieniło. Niestety się nie udało, wychodząc na kort wierzyłem, próbowałem - zapewnił. - Walczyłem, zostawiając całego siebie na korcie, ale nie udało się - dodał.

W turnieju pozostali za to ostatni Polacy w grze podwójnej. Mateusz Kowalczyk i Tomasz Bednarek tym razem w dwóch setach uporali się z rywalami, pokonując Władysława Iwanowa i Maxime Teixeirę.

Pekao Szczecin Open, Szczecin (Polska)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 106,5 tys. euro
czwartek, 17 września

II runda gry pojedynczej:

Renzo Olivo (Argentyna) - Paweł Ciaś (Polska) 6:3, 6:1

ćwierćfinał gry podwójnej:

Frantisek Cermak (Czechy, 1) / Artem Sitak (Nowa Zelandia, 1) - Romano Frantzen (Holandia) / Robin Haase (Holandia) 6:1, 6:4

Tristan Lamasine (Francja) / Fabrice Martin (Francja) - Frank Moser (Niemcy, 3) / Jan-Lennard Struff (Niemcy, 3) 6:4, 6:2

Federico Gaio (Włochy) / Alessandro Giannessi (Włochy) - Andrea Arnaboldi (Włochy) / Marco Cecchinato (Włochy) 7:5, 6:2

Tomasz Bednarek (Polska) / Mateusz Kowalczyk (Polska) - Wladimir Iwanow (Estonia) / Maxime Teixeira (Francja) 6:4, 7:6(2)