ATP Sankt Petersburg: Dominic Thiem pierwszym ćwierćfinalistą, Rublow nie sprostał Bolellemu

Dominic Thiem pokonał Andreasa Haidera-Maurera i jako pierwszy znalazł się w ćwierćfinale turnieju ATP w Sankt Petersburgu. W środę do II rundy awansowali m.in. Simone Bolelli, który wygrał z Andriejem Rublowem, i Denis Istomin

Marcin Motyka

Dominic Thiem po raz trzeci w tym sezonie zmierzył się ze swoim rodakiem, Andreasem Haiderem-Maurerem, i po raz trzeci zwyciężył. Jednak tym razem, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich pojedynków, nie stracił seta. 22-latek z Wiener Neustadt pokonał starszego o sześć lat kolegę z reprezentacji Austrii 6:2, 7:6(2), w ciągu 83 minut gry serwując siedem asów i wykorzystując trzy z dziewięciu piłek na przełamanie.

- To był mój dobry mecz. Zagrałem solidnie, a w pierwszym secie byłem znakomity. W drugim miałem małą chwilę zapaści, on odrobił przełamanie, ale w tie breaku udało mi się wrócić do dobrej gry. Z niecierpliwością czekam na kolejny mecz - skomentował Thiem, który jako jedyny jest już w ćwierćfinale turnieju ATP w Sankt Petersburgu.

Kolejnego rywala dla rozstawionego z numerem trzecim Austriaka wyłoni spotkanie pomiędzy Benjaminem Beckerem a Denisem Istominem, którzy w środę w meczach I rundy okazali się lepsi od reprezentantów Kazachstanu. Niemiec wygrał 6:4, 1:6, 6:4 z kwalifikantem Andriejem Gołubiewem, natomiast Uzbek pokonał 7:6(4), 2:6, 6:2 mistrza St. Petersburg Open z 2010 roku, Michaiła Kukuszkina.

Simone Bolelli przerwał serię trzech porażek. W środę Włoch w trzech partiach okazał się lepszy od wielkiej nadziei rosyjskiego tenisa, 17-letniego Andrieja Rublowa. - Cieszę się, że ten mecz został wyznaczony na środę, bo mogłem odpocząć po występie w Pucharze Davisa, w którym pokonaliśmy Rosję. W pierwszym secie nie zagrałem dobrze i szybko dałem się przełamać. W drugim prezentowałem się lepiej, a w trzecim byłem zdecydowanie lepszy, natomiast on stał się nerwowy. Przede wszystkim starałem się nie tracić koncentracji - powiedział Włoch, którego będzie czekać teraz starcie z najwyżej rozstawionym w Sankt Petersburgu Tomasem Berdychem.

St. Petersburg Open, Sankt Petersburg (Rosja)