WTA Kanton: Jelena Janković powstrzymała Yaninę Wickmayer, debiutancki finał Denisy Allertovej

Jelena Janković powstrzymała Yaninę Wickmayer i awansowała do 35. finału turnieju WTA w karierze. Jej przeciwniczką w walce o tytuł w Kantonie będzie debiutująca na tym szczeblu Denisa Allertova.

Kacper Kowalczyk

Tydzień temu w Tokio Yanina Wickmayer sięgnęła po pierwszy tytuł od 2010 roku. W Kantonie do pięciu wygranych odniesionych w stolicy Japonii Belgijka dołożyła kolejne trzy. Miała też okazję na zwycięstwo numer dziewięć, jednak nie wykorzystała piłki meczowej w III secie pojedynku z Jeleną Janković.

Serbce udało się jednak przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po tym kluczowym 10. gemie przy swoim serwisie, w następnym przełamała Wickmayer, a chwilę później zapewniła sobie awans do finału. Będzie to 35. mecz o tytuł turnieju WTA dla Janković, triumfowała w 14 z nich.

Sensacyjna pogromczyni Simony Halep w poprzedniej rundzie, Denisa Allertova nie spoczęła na laurach. Po drugim zwycięstwie w karierze nad zawodniczką z czołowej "10" Czeszka wyeliminowała rozstawioną z "trójką" Sarę Errani 7:5, 6:2.

Wygrana mogła przyjść Allertovej nieco łatwiej i wcześniej, po znakomitym początku spotkania prowadziła 5:1, jednak Włoszce udało się wyrównać. Errani miała nawet szanse na przejęcie pełnej kontroli nad przebiegiem I seta, ale nie wykorzystała żadnego z pięciu breakpointów przy serwisie 22-letniej prażanki. W drugiej partii Czeszka nie pozwoliła sobie na stratę przewagi i po blisko 1,5 godziny walki awansowała do pierwszego finału turnieju WTA w karierze.