WTA Seul: Stephens kolejną ofiarą Sasnowicz, Begu i Schmiedlova nie zawodzą

Trzy rozstawione tenisistki i jedna kwalifikantka powalczą w sobotę o miejsce w finale turnieju WTA International w Seulu. Furorę w koreańskiej stolicy robi Alaksandra Sasnowicz, która w piątek wyeliminowała Sloane Stephens.

Rafał Smoliński

Jako pierwsze wyszły w piątek na kort Anna Schmiedlova i Mona Barthel. Mistrzyni Katowice Open 2015 po raz pierwszy zmierzyła się z Niemką na zawodowych kortach i po 111 minutach odniosła zwycięstwo 6:4, 3:6, 6:1. Oznaczona drugim numerem Słowaczka postarała się o cztery przełamania, natomiast reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów odpowiedziała tylko dwoma breakami. Schmiedlová znów wygrała mecz w turnieju Korea Open w trzech setach i jako pierwsza zameldowała się w półfinale.

W sobotę na drodze tenisistki naszych południowych sąsiadów stanie Alaksandra Sasnowicz. Pochodząca z Mińska 21-latka jest prawdziwym objawieniem seulskiego turnieju. W piątek Białorusinka awansowała do premierowego półfinału w głównym cyklu, pokonując Sloane Stephens 6:3, 6:2. Oznaczona trzecim numerem Amerykanka straciła serwis aż pięciokrotnie, a cały pojedynek trwał zaledwie 76 minut.

Najwyżej rozstawiona w zawodach Irina-Camelia Begu okazała się w każdym secie lepsza o jedno przełamanie od Szwedki Johanny Larsson, którą zwyciężyła 6:4, 7:5. W sobotę Rumunka spotka się z Belgijką Alison van Uytvanck. Oznaczona ósmym numerem tenisistka pokonała 6:1, 4:6, 6:2 zdolną Rosjankę Jelizawietę Kuliczkową.

Alaksandra Sasnowicz (Białoruś, Q) - Sloane Stephens (USA, 3) 6:3, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Jaki będzie skład finału turnieju w Seulu?