Challenger Trnawa: Obronione meczbole Majchrzaka i Roberta w dwudniowym półfinale

Kamil Majchrzak i Stéphane Robert zagrają w finale debla turnieju ATP Challenger Tour w Trnawie. Polsko-francuski debel wygrał dwudniowy pojedynek z Inigo Cervantesem i Markiem Vervoortem.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak East News / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak i Stephane Robert przystąpili do półfinałowego pojedynku w piątek, lecz opady deszczu zmusiły ich do opuszczenia kortu. Inigo Cervantes i Mark Vervoort zdążyli jeszcze dwukrotnie przełamać serwis przeciwników i wygrać premierową odsłonę 6:2.

Gra została wznowiona dopiero w sobotę i hiszpańsko-holenderska para pewnie wyszła na 4:2, lecz nie utrzymała przewagi. W 10. i 12. gemie Majchrzak i Robert obronili po jednej piłce meczowej, dlatego rozstrzygnięcie zapadło dopiero w tie breaku. W rozgrywce tej 19-letni piotrkowianin i jego partner jeszcze przed zmianą stron wysunęli się na prowadzenie i przy pierwszej okazji zwieńczyli seta.

O awansie do finału turnieju Arimex Challenger Trophy zadecydował zatem super tie break. Przed drugą zmianą stron sygnał do ataku dał doświadczony Francuz, który pewnymi akcjami przy siatce zdobył cenne punkty. Cervantes i Vervoort już się nie podnieśli i po 81 minutach to Majchrzak i Robert zwyciężyli 2:6, 7:6(4), 10-6.

Polsko-francuska para o tytuł w słowackiej imprezie zagra jeszcze w sobotę, gdyż po krótkim odpoczynku ich przeciwnikami będą na korcie numer 5 najwyżej rozstawieni Holendrzy Wesley Koolhof i Matwe Middelkoop.

Arimex Challenger Trophy, Trnawa (Słowacja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
piątek-sobota, 25-26 września

półfinał gry podwójnej:

Kamil Majchrzak (Polska) / Stéphane Robert (Francja) - Íñigo Cervantes (Hiszpania) / Mark Vervoort (Holandia) 2:6, 7:6(4), 10-6

Czy Kamil Majchrzak i Stephane Robert wygrają turniej w Trnawie?