WTA Tiencin: Dwusetowe zwycięstwo Urszuli Radwańskiej

Urszula Radwańska wykorzystała szansę i w dwóch setach pokonała ukraińską kwalifikantkę Nadię Kiczenok w I rundzie turnieju WTA International na kortach twardych w Tiencinie.

Rafał Smoliński
Newspix / Foto Olimpik

W 2013 roku Nadia Kiczenok zadebiutowała w Ad-Dausze w głównym cyklu i w starciu z Urszulą Radwańską zdobyła zaledwie gema. Od tego czasu Ukrainka wygrała tylko cztery mecze w kobiecym tourze, dlatego w naturalny sposób nie była faworytką wtorkowego pojedynku I rundy Tianjin Open.

Pierwszy set nie był wielkim widowiskiem, ponieważ w grze obu pań dominowały proste błędy, a dłuższe wymiany można było policzyć na palcach jednej ręki. Na początku niewielką przewagę miała Kiczenok, która po podwójnym błędzie Polki przy break poincie wyszła na 2:0. Ukrainka jednak nie utrzymała serwisu i jeszcze przed zmianą stron straciła przewagę.

Mecz się wyrównał. W szóstym gemie pochodząca z Dniepropetrowska zawodniczka zmarnowała dwa break pointy, po czym oddała serwis. 24-letnia krakowianka nie grała jednak jeszcze swojego tenisa i błyskawicznie zrobiło się po 4. Notowana obecnie na 261. miejscu w świecie Kiczenok, eks 100. rakieta globu, przegrała liczącego 14 wymian dziewiątego gema, a następnie Polka wykorzystała drugiego setbola.

W drugim secie Radwańska weszła już na nieco wyższy poziom i to wystarczyło, aby rozgromić przeciwniczkę do zera. 88. singlistka świata zredukowała liczbę błędów własnych, lepiej spisywała się w wymianach i w efekcie postarała się o trzy przełamania. Pomocną dłoń podała jej Kiczenok, która w całej partii zdobyła tylko 16 punktów.

Po 68 minutach Urszula Radwańska triumfowała 6:4, 6:0 i wygrała drugi mecz od finału zanotowanego w Stambule. Krakowianka w II rundzie zawodów w Tiencinie spotka się z rozstawioną z numerem piątym Francuzką Kristina Mladenović, 27. obecnie w światowym zestawieniu.