WTA Tiencin: Timea Babos dołączyła w ćwierćfinale do deblowej partnerki

Węgierka Timea Babos pokonała w dwóch setach Amerykankę Alison Riske i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Tiencinie.

Tímea Babos i Kristina Mladenović wystąpią wspólnie w deblu w Mistrzostwach WTA, które odbędą się w Singapurze w dniach 25 października - 1 listopada. W środę obie tenisistki awansowały do ćwierćfinału turnieju w Tiencinie w singlu. Francuzka odprawiła Urszulę Radwańską, a Węgierka pokonała 6:3, 6:3 Alison Riske. Babos i Mladenović w ubiegłym sezonie osiągnęły deblowy finał Wimbledonu, a w tym roku wywalczyły razem tytuły w Dubaju, Marrakeszu i Rzymie.

Babos (WTA 74) zaserwowała sześć asów i nie zmarnowała ani jednej okazji na przełamanie (miała ich cztery). Riske (WTA 91) popełniła cztery podwójne błędy i wykorzystała tylko jeden z pięciu break pointów. Węgierka osiągnęła drugi singlowy ćwierćfinał w sezonie. W Marrakeszu dopiero w finale przegrała z Eliną Switoliną. O półfinał w Tiencinie Babos zagra z Karolíną Plíškovą (WTA 15), której w sierpniu uległa w Cincinnati.

Bojana Jovanovski (WTA 90) wygrała 6:3, 6:1 z Jeleną Wiesniną (WTA 115). W trwającym 62 minuty spotkaniu Serbka zgarnęła 18 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 18 break pointów. 23-latka z Belgradu osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (po Taszkencie). Kolejną jej rywalką będzie Kristina Mladenović (WTA 27), z którą przegrała w II rundzie tegorocznego US Open.