Challenger Eckental: Mateusz Kowalczyk i Dino Marcan po obronie meczbola w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk
Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk

Mateusz Kowalczyk i Dino Marcan awansowali w środę do ćwierćfinału gry podwójnej halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach dywanowych w Eckental.

Przeciwnikami Mateusza Kowalczyka i Dino Marcana byli rozstawieni z numerem czwartym Ilija Bozoljac i Mate Pavić, a pojedynek trwał 111 minut. W premierowej odsłonie zwyciężyli Polak i jego partner, natomiast w drugim secie triumfowali Chorwat i Serb.

Emocji nie brakowało w super tie breaku, w którym Kowalczyk i Marcan obronili meczbola, zanim pokonali ostatecznie rywali 7:6(6), 6:7(4), 12-10. Po zakończeniu spotkania polski tenisista nie podał ręki sędziemu, ponieważ wcześniej miał zastrzeżenia do jego pracy.

O miejsce w półfinale gry podwójnej challengera w Eckental Kowalczyk i Marcan powalczą w czwartek z holendersko-rumuńską parą Sander Arends i Costin Paval.

Bauer Watertechnology Cup, Eckental (Niemcy) ATP Challenger Tour, kort dywanowy w hali, pula nagród 35 tys. euro środa, 4 listopada I runda gry podwójnej

:

Mateusz Kowalczyk (Polska) / Dino Marcan (Chorwacja) - Ilija Bozoljac (Serbia, 4) / Mate Pavić (Chorwacja, 4) 7:6(6), 6:7(4), 12-10