Niesamowity powrót Viktora Troickiego. Zobacz jedną ze znakomitych akcji!

Viktor Troicki przegrywał już 6:7(7) i niemal 0:5 w starciu z Feliciano Lopezem w Paryżu. Serbowi w nieprawdopodobny sposób udało się odwrócić losy meczu.

Karolina Konstańczak

Viktor Troicki, 27. obecnie tenisista świata, w II rundzie zmagań w Paryżu spotkał się z Feliciano Lopezem, rozstawionym z numerem 15. Sytuacja Serba w pewnym momencie wyglądała wręcz beznadziejnie, bowiem przegrał pierwszego seta po tie-breaku, natomiast w drugim jego rywal objął prowadzenie 4:0 i 40-0 przy własnym podaniu! Co ciekawe, tenisista z Belgradu odrobił wszystkie straty, broniąc po drodze meczbola i wygrał drugą partię 7:5.

W decydującej odsłonie Troicki był w podobnych tarapatach, ponieważ przegrywał 0:3 i 15-40, jednak znów się wybronił i finalnie po dwóch godzinach i 49 minutach triumfował 6:7(7), 7:5, 6:4. W III rundzie spotka się ze Stanem Wawrinką.