WTA Zhuhai: Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac zakończyły turniej bez zwycięstwa

Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac bez zwycięstwa na koncie zakończyły występ w turnieju debla zawodów WTA Elite Trophy na kortach twardych w chińskim Zhuhai.

Rafał Smoliński

Oznaczone pierwszym numerem Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac nie miały szans na awans do finału, ale mogły pokrzyżować plany gospodyniom. Chen Liang i Yafan Wang potrzebowały zwycięstwa, aby w niedzielnym meczu o tytuł wystąpić kosztem ukraińskich sióstr Kiczenok.

W premierowej odsłonie bliżej triumfu były Polka i Słowenka, lecz nie wykorzystały one w 10. gemie podania na seta. W tie breaku Chinki obroniły setbola, po czym triumfowały w tej rozgrywce do 6. Drugą partię Liang i Wang zwieńczyły serią trzech wygranych gemów i po 99 minutach zwyciężyły w całym meczu 7:6(6), 6:3.

Jans-Ignacik i Klepač zakończyły mały Masters bez zwycięstwa na koncie, podobnie jak rywalizujące w Grupie B Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski. W niedzielnym finale spotkają się Chinki Liang i Wang oraz Hiszpanki Anabel Medina i Arantxa Parra.

Huajin Securities WTA Elite Trophy Zhuhai, Zhuhai (Chiny)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 2,15 mln dolarów
sobota, 7 listopada

GRA PODWÓJNA

Grupa A:

Chen Liang (Chiny, 4/WC) / Yafan Wang (Chiny, 4/WC) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska, 1) / Andreja Klepač (Słowenia, 1) 7:6(6), 6:3