ITF Zawada: Ivana Jorović triumfatorką 15. edycji turnieju Hart Open

Była jedną z faworytek i nie zawiodła. Serbka Ivana Jorović zwyciężyła w halowym turnieju Hart Open rozgrywanym na kortach dywanowych w Zawadzie.

Rafał Smoliński

W niedzielnym finale 15. edycji zawodów Hart Open rozstawiona z drugim numerem Ivana Jorović zmierzyła się z oznaczoną "szóstką" Mihaelą Buzarnescu. Przebieg obu setów był niemal identyczny: najpierw obie panie dwukrotnie utrzymały serwis, a następnie cztery gemy z rzędu wygrała utalentowana Serbka. Po zaledwie 66 minutach rozgromiła ona Rumunkę 6:2, 6:2, dzięki czemu sięgnęła po siódme trofeum na zawodowych kortach.

Jorović, finalistka juniorskiego Rolanda Garrosa 2014 i aktualnie 223. singlistka globu, zdobyła w Zawadzie 50 punktów do rankingu WTA i na pewno awansuje na najwyższą pozycję w karierze. Pochodząca z Čačak 18-latka poleci w styczniu do Melbourne, gdzie weźmie udział w eliminacjach do wielkoszlemowego Australian Open.

30 punktów za występ w Zawadzie otrzyma Buzărnescu. 27-letnia Rumunka starała się w niedzielę wywalczyć 15. tytuł w zawodowej karierze, lecz nie była w stanie zagrozić wyżej od siebie notowanej o 40 miejsc Serbce. Pochodząca z Bukaresztu leworęczna tenisistka zakończy zatem tenisowy rok z trzema trofeami rangi ITF Futures na koncie.