International Premier Tennis League: Radwańska pokonała dwie rywalki, drużyna Polki umocniła się na czele

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / PAP/EPA/How Hwee Young
/ PAP/EPA/How Hwee Young

Agnieszka Radwańska znów była pewnym punktem swojej drużyny w rozgrywkach International Premier Tennis League. W piątek Polka odniosła pewne zwycięstwo w singlu, dzięki czemu Micromax Indian Aces zwyciężyli Legendari Japan Warriors 26:21.

Najlepsza polska tenisistka rozpoczęła pojedynek z Mirjaną Lucić-Baroni dosyć wolno i dopiero z czasem złapała właściwy dla siebie rytm. Doświadczona Chorwatka potężnymi forhendami uzyskała przełamanie, po czym wyszła nawet na 2:0, ale było to wszystko, na co pozwoliła jej krakowianka. Wymiany stawały się coraz dłuższe i półfinalistka Wimbledonu 1999 nie mogła nadążyć za naszą reprezentantką.

Przy stanie 2:4 Legendari Japan Warriors postanowili zastosować manewr z czwartkowego pojedynku przeciwko Anie Ivanović. W miejsce Lučić-Baroni pojawiła się Kurumi Nara, która w Kobe niespodziewanie pokonała samą Serenę Williams. Japonka nie dorównała jednak Agnieszce Radwańskiej, przegrała dwa gemy i cały set padł łupem Polki 6:2.

Swoje dla drużyny Micromax Indian Aces zrobili również Rohan Bopanna i Sania Mirza oraz Fabrice Santoro. 12 gemów dla Legendari Japan Warriors zdobył Pierre-Hugues Herbert, który wspólnie z Leanderem Paesem wygrał najpierw debla, a na sam koniec pokonał w singlu Ivana Dodiga, który zagrał w zastępstwie za Rafaela Nadala. Francuz zdołał jednak tylko zmniejszyć rozmiary porażki, bowiem gospodarze triumfowali pewnie 26:21.

Osłabiona brakiem Sereny Williams, Milosa Raonicia i Richarda Gasqueta drużyna Philippine Mavericks doznała drugiej porażki w turnieju rozgrywanym w Nowym Delhi. Tym razem ich pogromcami okazali się OUE Singapore Slammers, którzy wygrali wszystkie sety i cały mecz 30:22. Punkty dla ekipy z Manili zdobywali Carlos Moya, Dustin Brown i Karolína Plíšková, Belinda Bencić oraz Nick Kyrgios i Marcelo Melo. Kyrgios okazał się także lepszy w singlu od Edouarda Rogera-Vasselina.

Po dwóch dniach turnieju w Nowym Delhi zespół Agnieszki Radwańskiej umocnił się na prowadzeniu IPTL. W sobotę odbędzie się hitowy mecz z udziałem Micromax Indian Aces i Obi UAE Royals, w którym rakiety skrzyżują Rafael Nadal i Roger Federer.

INTERNATIONAL PREMIER TENNIS LEAGUE

Wyniki i tabela:

Nowe Delhi (Indie)

piątek, 11 grudnia

Philippine Mavericks - OUE Singapore Slammers 22:30

Set 1.: Mark Philippoussis - Carlos Moya 4:6 Set 2.: Treat Huey / Jarmila Gajdošová - Dustin Brown / Karolína Plíšková 5:6 Set 3.: Ajla Tomljanović - Belinda Bencić 3:6 Set 4.: Treat Huey / Édouard Roger-Vasselin - Nick Kyrgios / Marcelo Melo 5:6 Set 5.: Édouard Roger-Vasselin - Nick Kyrgios 5:6

Micromax Indian Aces - Legendari Japan Warriors 26:21

Set 1.: Rohan Bopanna / Sania Mirza - Pierre-Hugues Herbert / Mirjana Lučić-Baroni 6:4 Set 2.: Agnieszka Radwańska - Mirjana Lučić-Baroni (Kurumi Nara) 6:2 Set 3.: Rohan Bopanna / Ivan Dodig - Leander Paes / Pierre-Hugues Herbert 5:6 Set 4.: Fabrice Santoro - Thomas Enqvist 6:3 Set 5.: Ivan Dodig - Pierre-Hugues Herbert 3:6

M Drużyna Mecze Zwycięstwa Porażki Gemy % gemów
1Micromax Indian Aces651166-12257
2Obi UAE Royals532121-11252
3OUE Singapore Slammers633150-14551
4Philippine Mavericks743165-17349
5Legendari Japan Warriors716149-18445

* Drużyna Obi UAE Royals rozegra o jeden mecz więcej od pozostałych ekip w drugiej edycji IPTL, dlatego postanowiła nie wliczać do klasyfikacji generalnej przegranego 18:29 spotkania z Philippine Mavericks z 6 grudnia (turniej w Manili). ** Do wielkiego finału, który rozegrany zostanie 20 grudnia w Singapurze, awansują dwie najlepsze drużyny.