International Premier Tennis League: Agnieszka Radwańska zwycięska w deszczowej scenerii

Agnieszka Radwańska odniosła piąte zwycięstwo w drugiej edycji International Premier Tennis League. We wtorek Polka pokonała Ajlę Tomljanović 6:4, a jej drużyna Micromax Indian Aces zwyciężyła Philippine Mavericks.

Rafał Smoliński
PAP

To był bez wątpienia najtrudniejszy mecz Agnieszki Radwańskiej w tegorocznej edycji IPTL. Jej rywalka, Ajla Tomljanović, miała swoje szanse w drugim oraz czwartym gemie i tylko zimna krew krakowianki pozwoliła jej utrzymać serwis. Kiedy Polka przełamała serwis Australijki, wydawało się, że wszystko jest już pod kontrolą, ale tenisistka z antypodów rzuciła się do odrabiania strat. Ostatecznie Radwańska triumfowała 6:4, dzięki czemu jej bilans gemów w lidze wynosi aktualnie 30-10.

Spotkanie idealnie rozpoczął Rohan Bopanna, który w zastępstwie za kontuzjowanego Fabrice'a Santoro rozgromił Jamesa Blake'a 6:0. Wynik ten później zweryfikowano na korzyść Amerykanina, ponieważ Hindus nie został zgłoszony do ligi jako "legenda". Broniący tytułu Micromax Indian Aces wygrali miksta, ale wówczas gra została przerwana z powodu zbyt obfitych opadów deszczu (po raz pierwszy w historii IPTL, ponieważ dotychczas grano wyłącznie w halach). Obie ekipy wróciły na kort po ponad godzinie. Bopanna i Ivan Dodig nie zawiedli w deblu, a na koniec wynik ustalił Bernard Tomic, który okazał się o jedno przełamanie lepszy od Ivo Karlovicia.

Drużyna Micromax Indian Aces odniosła ósme zwycięstwo w IPTL i tylko katastrofa może pozbawić ją miejsca w wielkim finale. W drugim wtorkowym meczu zmierzyli się Obi UAE Royals i OUE Singapore Slammers. Fani mogli zatem obejrzeć pojedynek z udziałem Rogera Federera i Andy'ego Murraya, w którym utytułowany Szwajcar przegrał 4:6. Wcześniej Murray i Marcelo Melo pokonali Federera i Marina Cilicia w deblu, a do tego swoje zrobili Carlos Moya i Karolína Plíšková. Honorowe zwycięstwo odnieśli dla gospodarzy Daniel Nestor i Kristina Mladenović.

W środę rozegrane zostaną ostatnie mecze turnieju w Dubaju i po raz ostatni w tegorocznej edycji IPTL będzie można obejrzeć Agnieszkę Radwańską. Jej Micromax Indian Aces zmierzą się z OUE Singapore Slammers. Natomiast w sesji wieczornej zagrają Obi UAE Royals i Legendari Japan Warriors.

Set 2.: Ajla Tomljanović - Agnieszka Radwańska 4:6
Set 3.: Édouard Roger-Vasselin / Jarmila Gajdošová - Ivan Dodig (Rohan Bopanna) / Sania Mirza 4:6
Set 4.: Treat Huey / Édouard Roger-Vasselin - Rohan Bopanna / Ivan Dodig 5:6
Set 5.: Ivo Karlović - Bernard Tomic 4:6
* wynik na korcie 6:0 dla Rohana Bopanny, ale został zweryfikowany jako 6:0 dla Jamesa Blake'a, ponieważ Hindus nie jest zgłoszony do IPTL jako "legenda".

Obi UAE Royals - OUE Singapore Slammers 24:27

Set 1.: Goran Ivanišević - Carlos Moya 4:6 Set 2.: Kristina Mladenović - Karolína Plíšková 5:6 Set 3.: Daniel Nestor / Kristina Mladenović - Nick Kyrgios (Andy Murray) / Belinda Bencić 6:3 Set 4.: Marin Čilić / Roger Federer - Marcelo Melo / Andy Murray (Nick Kyrgios) 5:6 Set 5.: Roger Federer - Andy Murray 4:6

M Drużyna Mecze Zwycięstwa Porażki Gemy % gemów
1 Micromax Indian Aces 9 8 1 241-182 57
2 OUE Singapore Slammers 8 5 3 201-191 51
3 Philippine Mavericks 9 5 4 214-221 49
4 Obi UAE Royals 8 3 5 188-195 49
5 Legendari Japan Warriors 9 1 8 189-233 45

* Drużyna Obi UAE Royals rozegra o jeden mecz więcej od pozostałych ekip w drugiej edycji IPTL, dlatego postanowiła nie wliczać do klasyfikacji generalnej przegranego 18:29 spotkania z Philippine Mavericks z 6 grudnia (turniej w Manili). ** Do wielkiego finału, który rozegrany zostanie 20 grudnia w Singapurze, awansują dwie najlepsze drużyny.

Karolina Zalewska: Rosjanki się cieszą? Możemy tym zagrać