ATP Sofia: Rosol z Klizanem o ćwierćfinał, Basić przeciwnikiem Garcii-Lopeza

Lukas Rosol, Mirza Basić i rozstawiony z "siódemką" Martin Klizan awansowali do II rundy halowego turnieju ATP World Tour 250 w Sofii. Światowy tenis po raz pierwszy w historii zawitał do stolicy Bułgarii.

Rafał Smoliński

Jako pierwsi wyszli w poniedziałek na kort Lukas Rosol i Robin Haase. Czech wygrał trzy z czterech wcześniejszych pojedynków z Holendrem, dlatego był faworytem meczu w Sofii. Spotkanie trwało 107 minut, a Rosol posłał więcej asów od Haase (8-7) i miał więcej przełamań (3-2). On też zwyciężył 3:6, 6:3, 6:4 i awansował do II rundy Garanti Koza Sofia Open.

Przeciwnikiem Czecha został Martin Klizan. Rozstawiony z "siódemką" Słowak męczył się początkowo z występującym z dziką kartą Bułgarem Aleksandrem Łazowem, ale zapisał na swoje konto 10 gemów z rzędu i cały mecz wygrał po 59 minutach 6:3, 6:0. W środę Klizan będzie miał okazję zrewanżować się Rosolowi za porażkę doznaną w zeszłym sezonie w Indian Wells.

Awans do 1/8 finału uzyskał również kwalifikant Mirza Basić. Bośniak wykorzystał swoją szansę i po 85 minutach pokonał notowanego na 100. miejscu w rankingu ATP Hindusa Yukiego Bhambriego 6:3, 7:6(4). Jego przeciwnikiem o miejsce w ćwierćfinale będzie rozstawiony z trzecim numerem Hiszpan Guillermo Garcia-Lopez, który w I rundzie otrzymał wolny los.

Garanti Koza Sofia Open, Sofia (Bułgaria)