ATP Memphis: Mariusz Fyrstenberg gra dalej, porażka Tomasza Bednarka

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez udanie rozpoczęli obronę tytułu w halowym turnieju ATP World Tour 250 w Memphis. Porażki w I rundzie doznali w środę Tomasz Bednarek i Adil Shamasdin.

Rafał Smoliński

W środowym pojedynku Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez zdobyli 77 punktów, a Chris Guccione i Philipp Oswald 66. Rywale mieli więcej asów (6-4), ale to polsko-meksykański debel wykorzystał więcej break pointów (2-1). Po 87 minutach wyrównanego pojedynku warszawianin i jego partner pokonali Australijczyka i Austriaka 7:5, 7:6(7).

Bez powodzenia w tegorocznej edycji Memphis Open startowali Tomasz Bednarek i Adil Shamasdin. Polsko-kanadyjska para spotkała się z Wesleyem Koolhofem i Matwe Middelkoopem, mistrzami premierowej edycji zawodów w Sofii. Holendrzy okazali się zbyt wymagającymi przeciwnikami i po zaledwie 54 minutach pokonali naszego reprezentanta i jego partnera 6:2, 6:2.

Fyrstenberg i Gonzalez o półfinał halowej imprezy w Memphis powalczą w czwartkowej sesji wieczornej. Ich przeciwnikami będą Amerykanie Austin Krajicek i Nicholas Monroe, którzy we wtorek niespodziewanie wyeliminowali z turnieju braci Bryanów.

Memphis Open, Memphis (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 618 tys. dolarów
środa, 10 lutego

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Santiago Gonzalez (Meksyk) - Chris Guccione (Australia) / Philipp Oswald (Austria) 7:5, 7:6(7)

Wesley Koolhof (Holandia) / Matwe Middelkoop (Holandia) - Tomasz Bednarek (Polska) / Adil Shamasdin (Holandia) 6:2, 6:2

Czy Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez awansują do półfinału turnieju w Memphis?