ATP Memphis: Pogromcy Bryanów odprawieni, Fyrstenberg i Gonzalez wystąpią w półfinale

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez są coraz bliżej obrony tytułu wywalczonego w zeszłym roku w halowym turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Memphis. W czwartek polsko-meksykańska para awansowała do półfinału.

Rafał Smoliński

Przeciwnikami warszawianina i jego partnera w ćwierćfinale Memphis Open byli Austin Krajicek i Nicholas Monroe, którzy we wtorek wyeliminowali najwyżej rozstawionych w drabince braci Bryanów. Polsko-meksykański debel nie marnował czasu na korcie i po 57 minutach odniósł pewne zwycięstwo.

W pierwszym secie Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez zdobyli decydującego breaka już w czwartym gemie. W drugiej partii przełamali serwis rywali dwukrotnie, by pokonać Amerykanów 6:3, 6:3. Reprezentanci USA wypracowali tylko jednego break pointa, ale nasz tenisista i jego partner nie dali sobie odebrać podania.

Fyrstenberg i Gonzalez powalczą o finał turnieju w Memphis dopiero w sobotę. Ich przeciwnikami będą albo rozstawieni z trzecim numerem Amerykanie Eric Butorac i Scott Lipsky, albo Austriak Oliver Marach i Francuz Fabrice Martin.

Memphis Open, Memphis (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 618 tys. dolarów
czwartek, 11 lutego

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Santiago Gonzalez (Meksyk) - Austin Krajicek (USA) / Nicholas Monroe (USA) 6:3, 6:3

Czy Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez awansują do finału turnieju w Memphis?