ATP Memphis: Kei Nishikori jak Jimmy Connors, Taylor Fritz musi poczekać

Kei Nishikori znów obronił tytuł w halowym turnieju ATP World Tour 250 w Memphis. Japończyk pokonał w finale debiutanta Taylora Fritza 6:4, 6:4 i wyrównał wynik Jimmy'ego Connorsa, który w mieście Elvisa Presleya wygrywał w latach 1978-79 i 1983-84.

Rafał Smoliński
East News

18-letni Taylor Fritz stanął przed historyczną szansą sięgnięcia po premierowe mistrzostwo w głównym cyklu i bardzo ambitnie rozpoczął pojedynek z klasyfikowanym na siódmym miejscu w rankingu ATP Japończykiem. Kei Nishikori po kilku prostych błędach stracił serwis w drugim gemie i przegrywał już 0:3, lecz powrócił na właściwe tory i wyrównał na po 3.

Partię otwarcia rozstrzygnęło przełamanie w dziewiątym gemie. W drugim secie trenujący i mieszkający w Bradenton na Florydzie tenisista obronił sześć break pointów, zanim odebrał podanie utalentowanemu nastolatkowi na 3:2. Od tego momentu Nishikori w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. Cały pojedynek mógł zakończyć w dziewiątym gemie, ale Fritz w wielkim stylu oddalił jeszcze dwa meczbole. Po zmianie stron i 79 minutach walki skończyło się na 6:4, 6:4 dla faworyta.

Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni wygrał 17. z rzędu mecz w Memphis Open i sięgnął po czwarte z rzędu mistrzostwo. Nishikori wywalczył także 11. singlowe trofeum w głównym cyklu, co pozwoli zachować mu siódme miejsce w światowej klasyfikacji. Fritz ma powody do ogromnego zadowolenia. Dzięki startowi w Memphis znacznie przybliży się do Top 100, a już w przyszłym tygodniu wystąpi w Delray Beach, gdzie otrzymał od organizatorów specjalną przepustkę do głównej drabinki (special exempt).