ATP Marsylia: Ćwierćfinałowa porażka Mateusza Kowalczyka i Andreasa Siljestroema

Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström przegrali w ćwierćfinale gry podwójnej halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Marsylii. Polsko-szwedzki debel nie sprostał parze Mate Pavić i Michael Venus.

Rafał Smoliński

Rozstawieni z numerem drugim Chorwat i Nowozelandczyk byli faworytami czwartkowego pojedynku zawodów Open 13. Mate Pavić i Michael Venus dwukrotnie jednak dali się przełamać i przegrali premierową odsłonę 2:6.

W drugim secie Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström mieli szansę na przełamanie, lecz rywale utrzymali podanie. Od stanu 2:2 rozstawieni z drugim numerem przeciwnicy zapisali na swoje konto cztery kolejne gemy i o zwycięstwie zadecydował super tie break.

Finalnego seta lepiej zaczęli Pavić i Venus, którzy prowadzili już 8-1. Kowalczyk i Siljeström odrobili część strat, ale po 66 minutach ulegli ostatecznie 6:2, 2:6, 7-10. Reprezentant Górnika Bytom i jego partner za występ w Open 13 otrzymają po 45 punktów do rankingu ATP. Pavić i Venus o miejsce w finale powalczą z Aleksandrem Burym i Igorem Zelenayem.

Open 13, Marsylia (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 596,7 tys. euro
czwartek, 18 lutego

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mate Pavić (Chorwacja, 2) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 2) - Mateusz Kowalczyk (Polska) / Andreas Siljeström (Szwecja) 2:6, 6:2, 10-7