WTA Ad-Dauha: Kateryna Bondarenko rywalką Agnieszki Radwańskiej, porażka Karoliny Pliskovej w I rundzie

Kateryna Bondarenko będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w II rundzie turnieju organizowanego w stolicy Kataru. Obie tenisistki ostatni raz mierzyły się ze sobą w 2009 roku. Sromotną porażkę poniosła natomiast w niedzielę Karolina Pliskova.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / EPA/TRACEY NEARMY

Kateryna Bondarenko w dwóch setach pokonała Annikę Beck i to ona we wtorek zmierzy się z Agnieszką Radwańską w II rundzie turniej organizowanego w stolicy Kataru. W tym sezonie 29-latka wygrała tylko trzy spotkania w drabince głównej imprez WTA lub wielkoszlemowych.

Notowana obecnie na 75. miejscu Ukrainka najpierw przeszła dwustopniowe kwalifikacje, tracąc po drodze jednego seta, a nieco później stanęła do walki w głównej drabince. Bondarenko rozpoczęła niedzielne starcie z Beck od straty 1:3, jednak wygrała trzy kolejne gemy i wysunęła się na prowadzenie 4:3. Wywalczone w dziesiątym gemie przełamanie dało jej seta. W drugiej odsłonie to znów Niemka wyszła na prowadzenie, tym razem 2:0, jednak w niedługim czasie 29-latka zamieszkała w Kijowie odskoczyła na 5:3. Po dość nerwowej końcówce Bondarenko triumfowała 6:4, 6:4 i awansowała do II rundy.

To właśnie Ukrainka będzie rywalką Radwańskiej w II rundzie zmagań w Ad-Dausze. Obie tenisistki wcześniej rywalizowały ze sobą trzykrotnie, jednak wszystkie pojedynki miały miejsce w 2009 roku. Krakowianka triumfowała na kortach Rolanda Garrosa i w Toronto, natomiast jej rywalka w Australian Open.

Ostatnie tygodnie z pewnością podcięły nieco skrzydła Karolinie Pliskovej. 14. obecnie tenisistka świata przegrała w I rundzie w Dubaju z Coco Vandeweghe, natomiast w meczu otwarcia w stolicy Kataru zatrzymała ją Margarita Gasparian. W niedzielnym pojedynku Czeszka wydawała się tylko tłem dla swojej rywalki, a kolejne proste błędy jeszcze bardziej przypierały ją do ściany - w sumie pomyliła się 24 razy, posyłając na drugą stronę tylko dziesięć winnerów.

Po zaledwie 50 minutach spędzonych na korcie Pliskova poniosła druzgocącą porażkę 1:6, 1:6. Warto podkreślić, że w drugim secie 10. rozstawiona zdobyła zaledwie osiem piłek. W II rundzie katarskich zmagań Gasparian spotka się albo z Andreą Petković, albo z Jekateriną Makarową.

Donna Vekić nie pozostawiła złudzeń pochodzącej z Omanu Fatmie al Nabhani. Chorwatka spędziła na korcie zaledwie 50 minut, nie oddając swojej rywalce ani jednego gema. W pierwszym secie obdarowana dziką kartą reprezentantka Azji miała tylko jedną okazję na zamknięcie gema, która była również szansą na przełamanie. Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana, jednak najważniejsze piłki zapisywała na swoim koncie Vekić. 19-latka w II rundzie zmierzy się z Carlą Suarez.

Qatar Total Open, Ad-Dauha (Katar)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,818 mln dolarów
niedziela, 21 lutego

I runda gry pojedynczej:

Margarita Gasparian (Rosja) - Karolina Pliskova (Czechy, 10) 6:1, 6:1
Saisai Zheng (Chiny) - Varvara Lepczenko (USA) 6:2, 7:6(6)
Donna Vekić (Chorwacja, Q) - Fatma Al Nabhani (Oman, WC) 6:0, 6:0
Cagla Buyukakcay (Turcja, WC) - Lucie Hradecka (Czechy) 6:4, 6:7(5), 6:2
Jelena Ostapenko (Łotwa) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:1, 6:3
Kateryna Bondarenko (Ukraina, Q) - Annika Beck (Niemcy) 6:4, 6:4

wolne losy: Andżelika Kerber (Niemcy, 1); Simona Halep (Rumunia, 2); Agnieszka Radwańska (Polska, 3); Garbine Muguruza (Hiszpania, 4); Petra Kvitova (Czechy, 5), Belinda Bencić (Szwajcaria, 6); Lucie Safarova (Czechy, 7); Carla Suarez (Hiszpania, 8)

Źródło: TVP S.A.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Agnieszka Radwańska pokona Katerynę Bondarenko?