WTA Acapulco: Wiktoria Azarenka straciła seta, Białorusinka zagra z Dominiką Cibulkovą

Białorusinka Wiktoria Azarenka potrzebowała trzech setów, aby pokonać Słowenkę Polonę Hercog w I rundzie turnieju WTA International w Acapulco.

Zamiast gry w stolicy Kataru Wiktoria Azarenka (WTA 14) zdecydowała się na wyprawę do Meksyku, a konkretnie do Acapulco. W I rundzie Białorusinka napotkała opór ze strony Polony Hercog (WTA 82), ale ostatecznie zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:1. W trwającym równo dwie godziny spotkaniu była liderka rankingu trzy razy dały się przełamać (w pierwszym secie), a sama wykorzystała sześć z 12 break pointów. Słowenka zdobyła tylko dziewięć z 34 punktów przy swoim drugim podaniu.

Dla Białorusinki był to pierwszy mecz od czasu Australian Open, w którym doszła do ćwierćfinału (przegrała z późniejszą triumfatorką Andżeliką Kerber). W Acapulco była liderka rankingu gra po raz pierwszy. - Czułam się na początku trochę nieswojo. Muszę poprawić moją grę w kolejnych meczach - powiedziała Azarenka. - Popełniałam trochę za dużo niewymuszonych błędów, ale nie były one wielkie. To były małe pomyłki i musiałam je wyeliminować. Starałam się mocniej skoncentrować i lepiej wykorzystywać moje okazje, podnieść poziom swojej gry - dodała Białorusinka.

Kolejną rywalką Azarenki będzie Dominika Cibulkova (WTA 66), która rozbiła 6:0, 6:0 Lourdes Dominguez (WTA 105). W ciągu 52 minut Słowaczka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów i zdobyła 49 z 66 rozegranych punktów. W II rundzie dojdzie do konfrontacji tenisistek, które najlepsze wielkoszlemowe starty zanotowały w Australian Open. Azarenka w Melbourne triumfowała w (2012 i 2013, a Cibulkova osiągnęła finał w 2014 roku. Bilans konfrontacji tych tenisistek to 7-3 dla Białorusinki, ale dwa ostatnie ich mecze (Roland Garros 2012, Australian Open 2015) wygrała Słowaczka.

Sloane Stephens (WTA 24) wygrała 1:6, 6:3, 6:3 z Louisą Chirico (WTA 123) po równo dwóch godzinach walki. Półfinalistka Australian Open 2013 skorzystała z 11 podwójnych błędów rodaczki. Kolejną jej rywalką będzie Białorusinka Olga Goworcowa (WTA 89), która oddała trzy gemy Hiszpance Larze Arruabarrena (WTA 76).

Danka Kovinić (WTA 46) pokonała 7:6(6), 6:2 Tatjanę Marię (WTA 90). W trwającym godzinę i 41 minut meczu reprezentantka Czarnogóry popełniła sześć podwójnych błędów, ale też wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. W II rundzie 21-latka z miejscowości Herceg Novi zmierzy się z Christiną McHale (WTA 64), która wygrała 4:6, 6:0, 7:6(1) z Heather Watson (WTA 83). W ciągu dwóch godzin i 27 minut walki Amerykanka posłała sześć asów, a Brytyjka popełniła osiem podwójnych błędów.

Shelby Rogers (WTA 108) wróciła z 2:4 w pierwszym secie i pokonała 7:6(6), 6:0 Annę Tatiszwili (WTA 117). 23-latka z Charleston posłała siedem asów i odparła pięć z sześciu break pointów. Monica Puig (WTA 58) zamieniła na przełamanie cztery z 10 okazji i wygrała 6:4, 6:4 z Samanthą Crawford (WTA 111). Mirjana Lucić-Baroni (WTA 68) pokonała 6:2, 6:3 Irinę Falconi (WTA 78). Chorwatka popełniła 11 podwójnych błędów, ale też wykorzystała wszystkie siedem break pointów, jakie sobie wypracowała.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)