ATP Acapulco: Wściekły Dimitrow przegrał z Thiemem, Querrey kontynuuje zwycięską serię

Grigor Dimitrow był tak rozgoryczony swoją postawą w meczu z Dominikiem Thiemem, że aż zniszczył rakietę. W półfinale zawodów ATP World Tour 500 w Acapulco znalazł się Sam Querrey, który poskromił swojego zdolnego rodaka, Taylora Fritza.

Rafał Smoliński
Newspix / Dubreuil Corinne

To już jest pewne. W sobotę wyłoniony zostanie nowy triumfator międzynarodowych mistrzostw Meksyku. Słynna Srebrna Grucha nie powędruje w ręce Grigora Dimitrowa, który okazał się najlepszy w Acapulco w 2014 roku. Pogromcą Bułgara został w czwartek Dominic Thiem, który z powodzeniem zamienił latynoską mączkę na meksykański hard. W ciągu 96 minut zdolny Austriak zanotował kilka nietuzinkowych zagrań, by zwyciężyć Dimitrowa 7:5, 6:2.

- Przełamanie jego serwisu w pierwszym gemie drugiego seta było decydującym momentem tego spotkania. Ważne oczywiście było także wygranie przeze mnie premierowego seta, ponieważ to wówczas zacząłem grać lepiej i szala zwycięstwa przechyliła się na moją stronę - powiedział notowany na 15. miejscu w rankingu ATP Thiem, który doprowadził rywala do tak wielkiej rozpaczy, że ten aż roztrzaskał rakietę o kort.

O miejsce w finale zawodów Abierto Mexicano Telcel Thiem powalczy w piątek z Samem Querreyem, który w czwartek wygrał ósmy mecz z rzędu. Amerykanin, triumfator zeszłotygodniowej imprezy w Delray Beach, zwyciężył w ćwierćfinale turnieju w Acapulco swojego zdolnego rodaka Taylora Fritza. 18-latek wygrał pierwszą partię 6:4, ale w dwóch kolejnych nie wypracował już żadnego break pointa i przegrał ostatecznie 6:4, 2:6, 4:6.

Jako pierwszy awans do półfinału uzyskał w czwartek Bernard Tomic. Rozstawiony z "piątką" Australijczyk okazał się lepszy w dwóch partiach od Ilji Marczenki, choć w drugim secie przegrywał już 3:5. Ukrainiec gładko dał sobie jednak odebrać serwis w 10. gemie, po czym przegrał 5:7, 5:7. W piątek przeciwnikiem Tomicia będzie Ołeksandr Dołgopołow. Ukrainiec posłał dziewięć asów i wyrównał stare porachunki z Robinem Haase. Reprezentant naszych wschodnich sąsiadów zwyciężył Holendra po zaledwie 64 minutach 6:3, 6:3.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)