WTA Kuala Lumpur: Porażka Katarzyny Piter w finale eliminacji

Katarzyna Piter nie wykorzystała prowadzenie 5:2 w drugim secie i przegrała z Risą Ozaki w dwóch partiach. Polka tym samym nie zaprezentuje się w głównej drabince zmagań w Kuala Lumpur.

Karolina Konstańczak
Katarzyna Piter / Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Katarzyna Piter, 248. obecnie tenisistka świata, zdecydowała się na udział w turnieju organizowanym w Malezji. Polka musiała stanąć na starcie dwustopniowych eliminacji. W swoim pierwszym spotkaniu 25. latka pokonała 3:6, 6:1, 6:1 Yuxuan Zhang, rozstawioną z numerem siódmym. W finale kwalifikacji zmierzyła się z występującą z "jedynką" przy nazwisku Risą Ozaki. Japonka zajmuje 129. miejsce w rankingu WTA.

W pierwszym secie Piter miała kłopoty przy każdym ze swoich serwisów. Polka w drugim gemie obroniła break pointa, jednak w czwartym i szóstym została przełamana. Po 40 minutach Japonka triumfowała 6:1.

W drugiej partii to Piter objęła prowadzenie 5:2 z zapasem cennego przełamania. Polka nie wykorzystała jednak tej przewagi, marnując po drodze dwa setbole. Finalnie o losach odsłony zadecydował tie break. W nim Ozaki triumfowała 7-4 i to ona zaprezentuje się w głównej drabince zmagań w Kuala Lumpur.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)