WTA Monterrey: Paula Kania pokonała pierwszą rywalkę w eliminacjach

Paula Kania pokonała 6:3, 3:6, 7:5 Marię Sakkari i awansowała do II rundy eliminacji gry pojedynczej w Monterrey. Kolejną rywalką Polki będzie rozstawiona z numerem szóstym Anna Tatiszwili.

Paula Kania dopiero co walczyła w półfinale deblowych zmagań w Acauplco, a już dzień później udała się do Monterrey, aby stanąć na starcie trzystopniowych eliminacji gry pojedynczej. Sosnowiczanka, 152. obecnie tenisistka świata, w meczu otwarcia spotkała się z Marią Sakkari, notowaną na 132. miejscu.

Chociaż Kania wygrała pierwszego seta 6:3, a w drugim objęła prowadzenie aż 3:0 z dwoma przełamaniami, nie zdołała zamknąć meczu w dwóch partiach. Sosnowiczanka zupełnie niespodziewanie przegrała wszystkie pozostałe gemy, marnując po drodze sporo szans i o losach meczu zadecydowała trzecia odsłona.

W decydującej partii sosnowiczanka odskoczyła najpierw na 3:0, a nieco później na 4:1, jednak znowu napotkała na swojej drodze kłopoty i pozwoliła rywalce odrobić straty. Kania wywalczyła jeszcze jedno przełamanie w ósmym gemie, ale już w dziewiątym oddała prowadzenie. Polka dopiero w samej końcówce postawiła przysłowiową kropkę nad "i", triumfując 7:5.

W II rundzie eliminacji Kania zmierzy się z rozstawioną z numerem szóstym Anną Tatiszwili. Lepsza z tej pary powalczy o wejście do głównej drabinki albo z Mandy Minellą, albo z Nicole Gibbs.

Abierto Monterrey Afirme, Monterrey (Meksyk) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów niedziela, 28 lutego