WTA Indian Wells: Agnieszka Radwańska kontra Monica Niculescu, 18 dni później

W niedzielny wieczór naszego czasu Agnieszka Radwańska powalczy o miejsce w IV rundzie zawodów BNP Paribas Open. Przeciwniczką najlepszej polskiej tenisistki będzie druga rakieta Rumunii, Monica Niculescu.

Rafał Smoliński
PAP

W piątek Agnieszka Radwańska była o krok od odpadnięcia z kalifornijskich zawodów. Dzielny opór stawiła jej Dominika Cibulkova, która w trzeciej partii prowadziła już 5:2 i miała nawet piłkę meczową. - Cieszę się, że w trzecim secie zdołałam odrobić straty i wygrać spotkanie - stwierdziła Polka. - Nie mogłam trafić na trudniejszą rywalkę w moim pierwszym meczu w Indian Wells. Dominika z pewnością nie zajmuje pozycji, na którą zasługuje. Moim zdaniem jej miejsce jest w Top 20 rankingu WTA - skomentowała krakowianka.

27-letnia Polka rozegrała premierowy mecz w BNP Paribas Open 2016 dopiero w II rundzie, ponieważ w pierwszej otrzymała wolny los. Pojedynek z Cibulkovą zwieńczyła wynikiem 6:3, 3:6, 7:5 po dwóch godzinach i 41 minutach. 29 minut krócej przebywała w piątek na korcie Monica Niculescu, która pokonała Heather Watson 6:4, 2:6, 6:2. Rozstawiona z 32. numerem Rumunka została tym samym przeciwniczką Radwańskiej w niedzielnym spotkaniu o 1/8 finału turnieju w Indian Wells.

- Kiedy gra się z kimś takim jak Monica, można być pewną, że zaprezentuje ona wiele dziwnych uderzeń. Do tego każde zagranie z jej strony będzie zupełnie inne - mówiła Radwańska przed meczem z Niculescu w III rundzie lutowej imprezy Qatar Total Open. W katarskiej Ad-Dausze tenisistka z Bukaresztu zaskoczyła naszą reprezentantkę, kiedy w partii otwarcia prowadziła już 4:1 z przewagą dwóch przełamań. Skończyło się ostatecznie na 7:5, 6:1 dla trzeciej obecnie rakiety globu, która objęła prowadzenie 2-1 w bezpośredniej rywalizacji.

Po 18 dniach Radwańska i Niculescu znów zmierzą się ze sobą w głównym cyklu. Rumunka w Indian Wells nigdy nie czarowała. Startuje tutaj po raz ósmy z rzędu i dopiero w piątek pierwszy raz zameldowała się w III rundzie. W zeszłym roku na etapie 1/32 finału wyeliminowała ją powracająca do Kalifornii po dłuższej przerwie Serena Williams. Polka to finalistka BNP Paribas Open 2014, a w niedzielę będzie chciała poprawić wynik z zeszłego sezonu, kiedy to w III rundzie zatrzymała ją Watson.

Uwaga: W nocy z soboty na niedzielę nastąpiła na terytorium USA zmiana czasu z zimowego na letni. W związku z tym pojedynek Radwańskiej z Niculescu rozpocznie się o godz. 19:00 czasu polskiego na drugim co do ważności obiekcie kompleksu Indian Wells Tennis Garden.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 6,844 mln dolarów
niedziela, 13 marca

III runda:
kort 2, od godz. 19:00 czasu polskiego

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) bilans: 2-1 Monica Niculescu (Rumunia, 32)