WTA Challenger San Antonio: Magda Linette przegrała w II rundzie

Magda Linette przegrała 0:6, 6:7(0) z Aną Konjuh i już na II rundzie zakończyła swoją przygodę z turniejem WTA Challenger organizowanym w San Antonio.

Karolina Konstańczak

We wtorek Magda Linette pokonała Annę Tatiszwili i awansowała do II rundy turnieju WTA Challenger organizowanego w San Antonio. W środę poznanianka wyszła na kort numer trzy wraz z Aną Konjuh, 75. obecnie tenisistką świata, z którą nigdy wcześniej nie miała okazji rywalizować w profesjonalnych rozgrywkach. Stawką spotkania był awans do ćwierćfinału.

Pierwszy set środowego starcia przebiegał w tempie ekspresowym. Linette w sumie wygrała zaledwie 12 piłek i po 23 minutach przegrała aż 0:6. Jedynym momentem, w którym Polka mogła zagrozić swojej rywalce, był trzeci gem. Wówczas jednak nie wykorzystała trzech break pointów z rzędu od stanu 0-40.

Linette podniosła się po słabym pierwszym secie i rozpoczęła drugiego od prowadzenie 2:0. Polka nie zdołała jednak zbyt długo nacieszyć się cenną przewagą, bowiem w niedługim czasie obie zrównały się na 2:2. Przy stanie 4:4 nasza reprezentantka wypracowała sobie break pointa, ale nie zdołała go wykorzystać i finalnie musiała przystąpić do tie breaka. W dodatkowej rozgrywce poznanianka nie ugrała ani jednego punktu i po godzinie i 18 minutach przegrała 0:6, 6:7(0).

Rywalką Konjuh w ćwierćfinale zmagań w San Antonio będzie Anna-Lena Friedsam, która pokonała Catherine Bellis.

W obecnym sezonie Linette zdołała wygrać tylko jedno spotkanie w drabince głównej zmagań WTA oraz jeden pojedynek w turnieju WTA Challenger. W sumie aż czterokrotnie ponosiła porażki w kwalifikacjach.