WTA Indian Wells: Pierwszy półfinał Karoliny Pliskovej w sezonie

Karolina Pliskova pokonała 6:3, 6:2 Darię Kasatkinę i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. Czeszka osiągnęła tym samym najlepszy wynik w tym sezonie.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / DAN HIMBRECHTS

Tuż przed przyjazdem do kalifornijskiego miasta Karolina Pliskova radziła sobie raczej przeciętnie. Czeszka doszła do ćwierćfinału turnieju w Sydney oraz trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open. W Dubaju i Ad-Dausze przegrała jednak już w meczu otwarcia, ulegając znacznie niżej klasyfikowanym Coco Vandeweghe i Margaricie Gasparian. Pokłosiem słabszych występów był spadek 23-latki na 19. miejsce w rankingu WTA.

Pliskova nadspodziewanie łatwo wygrała pierwsze dwa spotkania w Indian Wells, pokonując w dwóch setach Shelby Rogers i Anę Ivanović. Dopiero w IV rundzie Czeszka napotkała na prawdziwe kłopoty, bowiem potrzebowała dwóch godzin i 10 minut, aby pokonać Johannę Kontę 7:6(2), 3:6, 6:3. O awans do pierwszego w tym roku półfinału walczyła w czwartek z Darią Kasatkiną. Klasyfikowana na 48. miejscu Rosjanka awansowała w sezonie 2016 m.in. do półfinału w Sankt Petersburbu i III rundy Australian Open.

Pliskova od początku spotkania grała bardzo dobrze i przede wszystkim rzadko się myliła. Czeszka momentami przypominała dobrze naoliwioną maszynę, rozdzielającą na drugą stronę potężne zagrania. 18. rozstawiona wywalczyła przełamanie w szóstym gemie i nie oddała go już do końca seta, który zakończył się błędem Kasatkiny z bekhendu. W premierowej odsłonie Pliskova zapisała przy swoim nazwisku aż 15 winnerów, myląc się zaledwie pięć razy.

W drugim secie młoda Rosjanka wpadła w jeszcze większe tarapaty, bowiem przy stanie 0:2 musiała bronić aż trzech break pointów na podwójne przełamanie dla rywalki. Choć Kasatkina wówczas uciekła spod przysłowiowej "kosy", kilka minut później niefortunnie odbiła prostą piłkę, która poszybowała w trybuny, i została przełamana. W niedługim czasie Pliskova objęła prowadzenie 5:1 i wypracowała sobie trzy meczbole. Czeszka miała jednak małe kłopoty z zamknięciem meczu i uczyniła to dopiero za piątą szansą, posyłając winnera z forhendu.

Pliskova zakończyła mecz z bajecznymi statystykami. Czeszka popisała się aż 30 winnerami przy zaledwie dziesięciu pomyłkach. Ponadto posłała na drugą stronę dziewięć asów serwisowych.

Rywalką 23-latki w półfinale turnieju w Indian Wells będzie albo Wiktoria Azarenka, albo Magdalena Rybarikova.

Źródło: TVP S.A.

Która tenisistka będzie rywalką Karoliny Pliskovej w półfinale turnieju w Indian Wells?