WTA Miami: Eugenie Bouchard nie podbije Florydy, pewny awans Kristyny Pliskovej

Kanadyjka Eugenie Bouchard przegrała z Czeszką Lucie Hradecką w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory odbywającego się na kortach twardych w Miami.

EPA/Wu Hong / EPA/Wu Hong

Eugenie Bouchard (WTA 45) do Miami przyleciała legitymując się bilansem tegorocznych meczów 15-6. Lucie Hradecka (WTA 85) w Indian Wells cieszyła się z pierwszego zwycięstwa w głównej drabince (była lepsza od Alison Riske). Na Florydzie Czeszka pokonała 6:4, 3:6, 6:2 kanadyjską finalistkę Wimbledonu 2014. W trwającym godzinę i 52 minuty meczu 30-latka z Pragi posłała 29 kończących uderzeń i popełniła 39 niewymuszonych błędów. Bouchard naliczono 11 piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek. Bilans ich wszystkich meczów to teraz 3-1 dla Hradeckiej. W II rundzie jej rywalką będzie Roberta Vinci (WTA 9), z którą przegrała cztery wcześniejsze spotkania. Miami nie jest szczęśliwe dla Bouchard. Zagrała tutaj po raz czwarty i jedyne zwycięstwo odniosła nad Shahar Peer w 2013 roku.

Monica Puig (WTA 67) pokonała 4:6, 6:3, 6:2 Catherine Bellis (WTA 219). W pierwszym secie Portorykanka nie wykorzystała prowadzenia 4:2, a w drugim oddała podanie w gemie otwarcia. Opanowała jednak sytuację i nie pozwoliła sobie na porażkę z 16-letnią Amerykanką, znaną przede wszystkim ze zwycięstwa nad Dominiką Cibulkovą w I rundzie US Open 2014. Kolejną rywalką Puig będzie Wiktoria Azarenka (WTA 8), z którą wcześniej nigdy nie grała.

Coco Vandeweghe (WTA 38) posłała osiem asów i wygrała 6:4, 7:5 z Samanthą Crawford (WTA 109). W II rundzie ćwierćfinalistka Wimbledonu 2015 zmierzy się z Carlą Suarez (WTA 6), z którą poniosła dwie porażki w US Open (2013 i 2014). Hiszpanka ostatnio nie wystąpiła w Indian Wells z powodu kontuzji prawej kostki. Tímea Babos (WTA 49) prowadziła 4:1 w pierwszym secie z Anną Tatiszwili (WTA 117), ale musiała się mocno natrudzić, by go nie stracić. Ostatecznie Węgierka zwyciężyła 7:6(2), 6:2. W ciągu 90 minut zaserwowała cztery asy, zdobyła 33 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 11 break pointów.

Kristyna Pliskova (WTA 101) zaserwowała siedem asów i pokonała 6:3, 6:3 Paulę Badosę (WTA 222) po 56 minutach gry. Czeszka przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 23 z 25 punktów. Kiki Bertens (WTA 108) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i wygrała 6:3, 6:2 z Saisai Zheng (WTA 62). Holenderka wykorzystała siedem z ośmiu break pointów. Jelena Wiesnina (WTA 96) zwyciężyła 7:5, 6:3 Janę Cepelovą (WTA 126) po 90 minutach walki. Rosjanka posłała cztery asy i zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji.

Naomi Osaka (WTA 104) pokonała 6:2, 2:6, 6:2 Pauline Parmentier (WTA 111). W trwającym godzinę i 51 minut meczu Japonka zaserwowała cztery asy i obroniła pięć z siedmiu break pointów.