Cykl ITF: Magdalena Fręch powalczy o finał

Magdalena Fręch awansowała do półfinału turnieju ITF na kortach twardych rozgrywanego w japońskiej miejscowości Nishitama. W piątek polska tenisistka okazała się lepsza od przedstawicielki gospodarzy, Yuuki Tanaki.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Pojedynek Magdaleny Fręch (WTA 543) z Yuuki Tanaką (WTA 403) trwał 110 minut. W pierwszym secie 18-letnia łodzianka szybko uzyskała przewagę, ale jej rywalka zdołała zmniejszyć dystans. Japonka nie stanowiła dla Polki większego zagrożenia w drugiej partii. W tej części meczu nasza reprezentantka przełamała jej serwis dwukrotnie, dzięki czemu zwyciężyła ostatecznie 6:4, 6:3.

Przeciwniczką Fręch w sobotnim pojedynku o finał japońskich zawodów będzie rozstawiona z numerem drugim Ching-Wen Hsu. Notowana aktualnie na 317. pozycji w rankingu WTA 19-letnia Tajwanka nie straciła jeszcze seta w turnieju. Będzie to pierwsze spotkanie Fręch i Hsu na zawodowych kortach. W Nishitamie obie panie zdobyły jak na razie po cztery punkty do światowej klasyfikacji.