ATP Houston: Baghdatis puścił Schwartzmana na "rowerze". Pierwsza wygrana Paula

Marcos Baghdatis zaskoczył we wtorek wszystkich fanów tenisa, kiedy odprawił na "rowerze" specjalizującego się w grze na mączce Diego Schwartzmana. W Houston z pierwszego zwycięstwa w tourze cieszył się zdolny Amerykanin Tommy Paul.

Rafał Smoliński
Newspix / ZUMAPRESS.com

Marcos Baghdatis nigdy nie byt wirtuozem gry na kortach ziemnych, dlatego jego zwycięstwo 6:0, 6:0 nad Diego Schwartzmanem zaskoczyło wszystkich. Cypryjczyk wykorzystał połowę z 12 break pointów i po 48 minutach rozgromił Argentyńczyka.

To pierwszy "rowerek" w obecnym sezonie. Ostatni raz taki wynik osiągnął w tourze Serhij Stachowski, bijąc w 2015 roku w Monachium Michaiła Ledowskicha. Na mączce w Houston takim wyczynem popisał się 30 lat temu Urugwajczyk Diego Perez (pokonał wówczas grającego w barwach Jugosławii Bruno Oresara).

Wtorek przyniósł także kilka zwycięstw reprezentantów gospodarzy. Rozstawiony z "piątką" Sam Querrey odprawił debiutującego w ATP World Tour Reilly'a Opelkę. Donald Young wyeliminował oznaczonego "szóstką" Steve'a Johnsona. Z pierwszego zwycięstwa w tourze cieszył się zdolny Tommy Paul, który pokonał doświadczonego Paolo Lorenziego 6:2, 6:3. Przeciwnikiem Amerykanina w środowym meczu dnia będzie wielka nadzieja koreańskiego tenisa, Hyeon Chung.

Matthew Barton, który podczas styczniowej imprezy w Auckland cieszył się z premierowej wygranej w głównym cyklu, postarał się we wtorek o kolejną niespodziankę. Tym razem Australijczyk pokonał utalentowanego Amerykanina Francesa Tiafoe'a 6:3, 6:4. Do II rundy awansowali również Tim Smyczek, Lukas Lacko, Benjamin Becker oraz mistrz z 2014 roku, Fernando Verdasco.

US Men's Clay Court Championship, Houston (USA)