Puchar Federacji: Tajwanki zagrają z Polkami mocno osłabione!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Fed Cup / Su-Wei Hsieh
Facebook / Fed Cup / Su-Wei Hsieh
zdjęcie autora artykułu

W dniach 16-17 kwietnia odbędzie się w Inowrocławiu baraż o Grupę Światową II Pucharu Federacji. Tajwanki w Polsce wystąpią bez swoich najmocniejszych ogniw, Su-Wei Hsieh i sióstr Chan.

Do Polski nie przyleci Su-Wei Hsieh, jedyna tajwańska singlistka klasyfikowana w Top 100 rankingu. W swoim dorobku ma dwa tytuły w głównym cyklu w grze pojedynczej zdobyte w 2012 roku (Kuala Lumpur, Kanton). 30-latka z Tajpej to również mistrzyni Wimbledonu 2013 i Rolanda Garrosa 2014 w grze podwójnej.

W Inowrocławiu nie zagrają również znakomite deblistki, siostry Yung-Jan Chan i Hao-Ching Chan, które wspólnie zdobyły siedem tytułów w głównym cyklu, z czego dwa w tym sezonie (Kaohsiung, Ad-Dauha). W zeszłym roku zakwalifikowały się do Mistrzostw WTA i doszły w nich do półfinału.

Najwyżej klasyfikowaną singlistką Tajwanu będzie Ya-Hsuan Lee (WTA 197). Poza tym w kadrze znalazły się Ching-Wen Hsu (WTA 329) oraz dwie niezłe specjalistki od gry podwójnej, Chia-Jung Chuang i Chin-Wei Chan, notowane odpowiednio na 35. i 80. miejscu w rankingu deblowym.

Kapitanem Tajwanek jest Shi-Ting Wang, najlepsza w historii reprezentantka tego kraju (bilans gier jako zawodniczka 51-25).

Baraż o Grupę Światową II Pucharu Federacji (16-17 kwietnia, Inowrocław):

Tajwan: Ya-Hsuan Lee, Ching-Wen Hsu, Chia-Jung Chuang, Chin-Wei Chan, kapitan  Shi-Ting Wang.

Zobacz wideo: #dziejesiewsporcie: ostre wejście Tevezał

Źródło artykułu:
Komentarze (6)
avatar
stanzuk
6.04.2016
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Zlikwidować ten Fed Cup, bo to jak drzazga w ...... w kobiecym tenisie. Wprowadza tylko zamieszanie w kalendarzu, a wszystkie tenisistki grają w nim pod przymusem. Rozgarnięci tenisowi kibice Czytaj całość
avatar
Pottermaniack
6.04.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jeśli Aga i Magda nie zagrają PZT dostanie za swoje, kusząca perspektywa. :3 #montecarlo  
avatar
Golan
6.04.2016
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Czyli Aga nie zagra, bo w sumie nie ma po co przy takim składzie. Mam nadzieję, że Linette, Kania sobie poradzą. A organizatorzy w Inowrocławiu sprzedają nadal bilety po 150zł xD