ATP Monte Carlo: Mistrz Szczecina postraszył Dominika Thiema, pewna wygrana Milosa Raonicia

Dominic Thiem jako drugi tenisista wygrał 25. mecz w obecnym sezonie, ale w poniedziałek problemy sprawił mu Jan-Lennard Struff. Do II rundy turnieju w Monte Carlo pewnie awansował Milos Raonić.

Rafał Smoliński

W 2015 roku Jan-Lennard Struff wygrał nie tylko challengera Pekao Szczecin Open, ale i znalazł sposób na Dominika Thiema w I rundzie inaugurujących sezon zawodów głównego cyklu w Auckland. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów triumfował wówczas 6:7(6), 6:4, 6:3. W poniedziałek zaczął znakomicie, bowiem dwukrotnie przełamał serwis rywala i wygrał partię otwarcia 6:1.

Obu panów dzieli 101 miejsc w światowym rankingu, ale różnicy tej nie było widać na korcie. Tenisiści rozegrali sporo wymian, zaś o końcowym rezultacie zadecydowały detale. W drugiej partii Austriak przełamał już w drugim gemie, z kolei w trzeciej odsłonie uzyskał kluczowego breaka na 4:3. Po 97 minutach Thiem triumfował 1:6, 6:3, 6:4, odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo w imprezie Monte-Carlo Rolex Masters.

W ostatnim meczu dnia na korcie centralnym awans uzyskał Milos Raonić. Rozstawiony z "10" Kanadyjczyk, który w dwóch poprzednich latach docierał na monakijskiej mączce do ćwierćfinału, pokonał debiutującego w Monte Carlo Włocha Marco Cecchinato 6:3, 7:5. - Kilka rzeczy z pewnością wykonałem dobrze. Przede wszystkim zagrałem agresywnie wtedy, kiedy bardzo tego potrzebowałem. Miałem jednak i takie momenty, gdy wycofałem się i nie dyktowałem tempa tak, jak powinienem - stwierdził Raonić.

Dominic Thiem and Jan-Lennard Struff were going backhand to backhand until Struff changed it up. A bad move, as Thiem pounced. Watch live: tnn.is/Ou9JdZ

Opublikowany przez TennisTV.com na 11 kwietnia 2016

Rozstawiony z "16" Benoit Paire przeżył w poniedziałek na korcie prawdziwy rollercoaster. Najpierw przegrał pierwszego seta pojedynku z Inigo Cervantesem, a w trzeciej partii musiał bronić w 12. gemie piłki meczowej. Kwestię zwycięstwa rozstrzygnął tie break, w którym Francuz triumfował do 6. Po zakończeniu pojedynku obaj panowie serdecznie się wyściskali. W innym francusko-hiszpańskim spotkaniu Pablo Carreno rozgromił Stephane'a Roberta 6:3, 6:1. Awans do II rundy wywalczył także Lucas Pouille, który w dwóch setach okazał się lepszy od swojego rodaka Nicolasa Mahuta.

W turnieju debla pierwszych rywali poznali rozstawieni z "ósemką" Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. Polacy w II rundzie gry podwójnej spotkają się z filipińsko-białoruską parą Treat Huey i Maks Mirny.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)