ATP Estoril: Trudny dzień dla gospodarzy. Pewne wygrane Borny Coricia i Leonardo Mayera

Borna Corić i Leonardo Mayer pewnie zameldowali się w II rundzie turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Estoril. Poniedziałek nie był udanym dniem dla Portugalczyków, bowiem z imprezą pożegnali się Pedro Sousa i Frederico Ferreira Silva.

Rafał Smoliński
Newspix

Jako pierwszy awans do 1/8 finału uzyskał w poniedziałek Leonardo Mayer. Rozstawiony z "siódemką" Argentyńczyk zmierzył się z grającym z dziką kartą Pedro Sousą i po 80 minutach zwyciężył pewnie 6:1, 6:4. Obaj tenisiści wypracowali po siedem break pointów, ale lepszą skuteczność w ich wykorzystaniu miał Mayer, który przełamał czterokrotnie, a sam stracił podanie tylko raz.

W drugim meczu dnia na korcie centralnym również nie było niespodzianki. Nicolás Almagro zaledwie raz dał się przełamać Frederico Ferreirze Silvie, natomiast sam wykorzystał cztery z siedmiu break pointów. Pojedynek doświadczonego Hiszpana z 21-letnim Portugalczykiem, eks szóstym juniorem świata, zakończył się po zaledwie 70 minutach zwycięstwem faworyta 6:3, 6:2. Rywalem Almagro w pojedynku o ćwierćfinał będzie najlepszy z reprezentantów gospodarzy, Joao Sousa, który jako rozstawiony z "czwórką" otrzymał w I rundzie wolny los.

Trzeci mecz na głównej arenie zawodów Millennium Estoril Open trwał 78 minut. Rozstawiony z "szóstką" Chorwat Borna Corić zwyciężył włoskiego kwalifikanta Andreę Arnaboldiego 6:4, 6:1. Na bocznym korcie do II rundy awansował za to inny tenisista, który przeszedł eliminacje, Stephane Robert. Francuz rozgromił w 55 minut Włocha Thomasa Fabbiano 6:2, 6:2.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 463,5 tys. euro
poniedziałek, 25 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Borna Corić (Chorwacja, 6) - Andrea Arnaboldi (Włochy, Q) 6:4, 6:1
Leonardo Mayer (Argentyna, 7) - Pedro Sousa (Portugalia, WC) 6:1, 6:4
Stephane Robert (Francja, Q) - Thomas Fabbiano (Włochy) 6:2, 6:2
Nicolas Almagro (Hiszpania) - Frederico Ferreira Silva (Portugalia, WC) 6:3, 6:2

wolne losy: Gilles Simon (Francja, 1); Nick Kyrgios (Australia, 2); Benoit Paire (Francja, 3); Joao Sousa (Portugalia, 4)