WTA Praga: Trzy Czeszki w ćwierćfinale, awans Swietłany Kuzniecowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DAN HIMBRECHTS /
PAP/EPA / DAN HIMBRECHTS /

Czeszki Lucie Safarova, Karolina Pliskova i Barbora Strycova awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego w Pradze.

Awans dwóch Czeszek do ćwierćfinału był przesądzony już po meczach pierwszej rundy. Doszło do dwóch starć z udziałem reprezentantek gospodarzy. Broniąca tytułu Karolina Pliskova (WTA 18) zaserwowała siedem asów i pokonała 6:2, 6:4 Katerinę Siniakovą (WTA 113). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Lucie Safarova (WTA 16) wygrała 6:4, 2:0 z Lucie Hradecką (WTA 115). Finalistka imprezy z zeszłego roku miała siedem break pointów, ale tylko raz udało się jej przełamać rywalkę. W drugim secie skreczowała z powodu problemów z kręgosłupem szyjnym. Kolejną rywalką Safarovej będzie Su-Wei Hsieh (WTA 78), która odparła 10 z 13 break pointów i wygrała 6:4, 2:6, 6:1 z Aną Konjuh (WTA 77). Dla Czeszki będzie to pierwszy singlowy ćwierćfinał w głównym cyklu od sierpnia (finał w New Haven), a dla Tajwanki drugi w sezonie (w lutym w Kaohsiung doszła do półfinału). W ubiegłym roku Safarova pokonała Hsieh w II rundzie Wimbledonu.

Barbora Strycova (WTA 33) wróciła ze stanu 2:5 i pokonała 7:6(3), 6:1 Janę Cepelovą (WTA 128). W trwającym 95 minut spotkaniu reprezentantka gospodarzy wykorzystała sześć z siedmiu break pointów oraz zdobyła 14 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki. O półfinał zmierzy się z Samanthą Stosur (WTA 25), która zwyciężyła 6:3, 6:4 Marketę Vondrousovą (WTA 339). Australijka obroniła sześć break pointów i dwa razy przełamała 16-letnią Czeszkę.

{"id":"","title":""}

Camila Giorgi (WTA 50) wygrała 6:1, 7:5 z Virginie Razzano (WTA 214). W trwającym 90 minut meczu Włoszka odparła cztery z pięciu break pointów, a w drugim secie wróciła z 1:4. W ćwierćfinale zagra z Pliskovą, której uległa dwa lata temu w finale turnieju w Linzu. Monica Puig (WTA 63) przegrywała z Barborą Krejcikovą (WTA 192) 1:4 w pierwszej partii, ale pokonała Czeszkę 6:4, 6:4.

Rozstawiona z numerem pierwszym Swietłana Kuzniecowa (WTA 13) pokonała 5:7, 6:4, 6:3 Madison Brengle (WTA 71). W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu było 13 przełamań, z czego siedem na korzyść Rosjanki. Była wiceliderka rankingu w Pradze gra po raz drugi. W ubiegłym roku odpadła w I rundzie po porażce z Chinką Shuai Zhang. Kolejną rywalką Kuzniecowej będzie Puig, którą w styczniu rozbiła 6:0, 6:2 w finale turnieju w Sydney.

J&T Banka Prague Open, Praga (Czechy) WTA International, kort ziemny, pula nagród 500 tys. dolarów środa, 27 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 1) - Madison Brengle (USA) 5:7, 6:4, 6:3 Lucie Safarova (Czechy, 2) - Lucie Hradecka (Czechy) 6:4, 2:0 i krecz Karolina Pliskova (Czechy, 3) - Katerina Siniakova (Czechy, WC) 6:2, 6:4 Samantha Stosur (Australia, 4) - Marketa Vondrousova (Czechy, WC) 6:3, 6:4 Barbora Strycova (Czechy, 5) - Jana Cepelova (Słowacja, WC) 7:6(3), 6:1 Camila Giorgi (Włochy) - Virginie Razzano (Francja, Q) 6:1, 7:5 Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Ana Konjuh (Chorwacja) 6:4, 2:6, 6:1 Monica Puig (Portoryko) - Barbora Krejcikova (Czechy, LL) 6:4, 6:4

Kto awansuje do półfinału turnieju w Pradze?