WTA Praga: Zmarnowane okazje Jans-Ignacik i Chan. Polka i Tajwanka nie awansowały do półfinału

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Klaudia Jans-Ignacik i Chin-Wei Chan nie zdołały awansować do półfinału gry podwójnej w Pradze. Pomimo zwycięstwa w pierwszej partii i dogodnej sytuacji w drugiej ostatecznie zeszły z kortu pokonane.

Oprócz zmagań Pucharu Federacji w obecnym sezonie Klaudia Jans-Ignacik wzięła udział w dziewięciu turniejach, wygrywając w sumie sześć meczów. Jej najlepszym osiągnięciem jest finał challengera w San Antonio. Wówczas występowała u boku Anastazji Rodionowej.

W środę Polka i Tajwanka Chin-Wei Chan wyszły na kort w Pradze, aby powalczyć o półfinał gry podwójnej. Ich rywalkami były Margarita Gasparian i Andrea Hlavackova, rozstawione z numerem drugim.

W pierwszym secie to Jans-Ignacik i Chan jako pierwsze objęły prowadzenie z przewagą przełamania, jednak błyskawicznie ją straciły i na tablicy wyników pojawił się rezultat 4:4. Chwilę później Polka i Tajwanka ponownie odebrały serwis rywalkom i po obronie break pointa triumfowały 6:4.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. Znasz tę dyscyplinę sportu? Na turniejach pula nagród sięga nawet kilkuset tysięcy euro

Druga partia nie rozpoczęła się po myśli naszej reprezentantki i jej partnerki, bowiem najpierw przegrywały 0:3, a nieco później 1:4. Wówczas Jans-Ignacik i Chan ruszyły do ataku i nie tylko wyrównały na 4:4, ale również wypracowały sobie trzy break pointy z rzędu na prowadzenie 5:4 i własny serwis. Wszystkie okazje jednak zmarnowały i po chwili same zostały przełamane.

Chociaż Polka i Tajwanka rozpoczęły super tie breaka od straty 0-4, szybko zrównały się z rywalkami na 4-4. Gasparian i Hlavackova cały czas jednak kontrolowały przebieg decydującej rozgrywki i triumfowały 10-7, zapewniając sobie miejsce w półfinale turnieju w Pradze.

Kolejnymi rywalkami Rosjanki i Czeszki będą Gabriela Dabrowski i Maria Jose Martinez Sanchez.

J&T Banka Prague Open, Praga (Czechy) WTA International, kort ziemny, pula nagród 500 tys. dolarów środa, 27 kwietnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Margarita Gasparian (Rosja, 2) / Andrea Hlavackova (Czechy, 2) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Chin-Wei Chan 4:6, 6:4, 10-7

Źródło artykułu: