Challenger Heilbronn: Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk znów bez punktów

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk doznali gładkiej porażki w I rundzie turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w niemieckim Heilbronn.

Rafał Smoliński

Nie udało się w zeszłym tygodniu w Rzymie, nie udało się w środę w Heilbronn. Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk po półrocznej przerwie od wspólnych startów nie wywalczyli punktów do rankingu deblowego.

Biało-Czerwoni zmierzyli się na niemieckiej mączce z parą Rameez Junaid i Igor Zelenay. W pierwszym secie rywale wykorzystali oba z dwóch wypracowanych break pointów. Z kolei w drugiej partii dołożyli dwa przełamania i po zaledwie 49 minutach zwyciężyli pewnie 6:3, 6:1.

Oznaczeni czwartym numerem debliści o półfinał gry podwójnej turnieju Neckar Cup powalczą albo z niemieckim duetem Frank Moser i Mischa Zverev, albo z holendersko-austriackim deblem Sander Arends i Tristan-Samuel Weissborn.

Neckar Cup, Heilbronn (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 64 tys. euro
środa, 11 maja

I runda gry podwójnej:

Rameez Junaid (Australia, 4) / Igor Zelenay (Słowacja, 4) - Tomasz Bednarek (Polska) / Mateusz Kowalczyk (Polska) 6:3, 6:1