WTA Rzym: Efektowny powrót Timei Bacsinszky w meczu z Carlą Suarez, Garbine Muguruza nie straciła seta

Timea Bacsinszky pokonała Carlę Suarez po dwóch godzinach i 37 minutach gry. Do ćwierćfinału rzymskich zmagań awansowała także Garbine Muguruza, która nie oddała seta Jelenie Ostapenko.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Garbine Muguruza, rozstawiona w Rzymie z numerem trzecim, w środę pokonała Jekaterinę Makarową w 47 minut, natomiast w czwartek wyeliminowała z dalszej gry Jelenę Ostapenko. 22-latka po raz pierwszy w obecnym sezonie wygrała dwa mecze z rzędu w turnieju organizowanym na nawierzchni ziemnej - zarówno w Stuttgarcie, jak i w Madrycie zdołała odnieść tylko po jednym zwycięstwie.

Wydawało się, że Muguruza błyskawicznie odniesie zwycięstwo nad 18-letnią Łotyszką, ponieważ wygrała pierwszego seta 6:1, tracąc po drodze 16 piłek, natomiast już na początku drugiego miała okazję na przełamanie. Wówczas jednak sytuacja wymknęła się spod kontroli trzeciej rozstawionej, która w niedługim czasie przegrywała 1:4 i 15-30. Hiszpanka wykaraskała się z tarapatów i zapisała na swoim koncie wszystkie pozostałe gemy, triumfując finalnie 6:1, 6:4.

Muguruza w ubiegłym sezonie nie grała w stolicy Włoch. Jeśli odniosłaby zwycięstwo w całym turnieju, wówczas awansowałaby na trzecią pozycję w rankingu WTA. Ćwierćfinałową rywalką Hiszpanki będzie Timea Bacsinszky.

Tak naprawdę to Carla Suarez była zdecydowanie bliższa triumfu w spotkaniu z Timeą Bacsinszky. Hiszpanka wygrała bowiem pierwszego seta 7:5, a w drugim prowadziła 5:4 i 30-15 przy swoim serwisie. Operująca jednoręcznym bekhendem tenisistka nie zdołała zamknąć meczu i po trwającym dwie godziny i 37 minut maratonie przegrała 7:5, 5:7, 2:6. Bacsinszky po raz trzeci w sezonie zagra w ćwierćfinale turnieju WTA.

Szwajcarka bardzo dobrze radzi sobie na nawierzchni ziemnej. W 2016 roku wygrała turniej w Marrakeszu, doszła do III rundy w Madrycie i wspomnianego ćwierćfinału w Rzymie.

Irina-Camelia Begu po raz trzeci w obecnym sezonie zaprezentuje się w ćwierćfinale turnieju WTA - wcześniej awansowała do tej fazy w Charleston i Madrycie. W czwartek 35. tenisistka świata pokonała Darię Kasatkinę. Rumunka kontrolowała przebieg spotkania niemal do samego końca, bowiem objęła prowadzenie 6:1, 5:0. Wówczas jednak napotkała na ogromne kłopoty i wykorzystała drugiego meczbola dopiero przy stanie 6:1, 5:4. Jej kolejną rywalką będzie albo Johanna Konta, albo Misaki Doi.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)