WTA Strasburg: Francuzki ze zmiennym szczęściem. Awans Mladenović, porażka Cornet

Francuzka Kristina Mladenović pokonała Amerykankę Madison Brengle i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Strasburgu.

Qin Lang / Newspixpl  / Qin Lang / Newspix.pl

W Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie Kristina Mladenović (WTA 28) odpadła w I rundzie. Na ostatni test przed wielkoszlemowym Rolandem Garrosem (początek w niedzielę 22 maja) udała się do Strasburga, gdzie przed rokiem doszła do finału. Na otwarcie Francuzka pokonała 6:4, 2:6, 7:5 Madison Brengle (WTA 68). W trwającym godzinę i 53 minuty spotkaniu obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Amerykanka zdobyła 92 ze 180 rozegranych punktów, ale do II rundy awansowała reprezentantka gospodarzy. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W 2012 roku w Quebec City również po trzysetowej batalii górą była Mladenović.

Kolejną rywalką Francuzki będzie Alison Riske (WTA 88), która pokonała 6:0, 7:5 Alize Lim (WTA 158). W ciągu 80 minut Amerykanka wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Mladenović wygrała wszystkie dotychczasowe mecze z zawodniczką z Nashville, w tym w ubiegłym roku w Strasburgu.

Odpadła mistrzyni imprezy z 2013 roku Alize Cornet (WTA 49), która przegrała 6:1, 2:6, 4:6 z Ałłą Kudriawcewą (WTA 184). W trwającym godzinę i 44 minuty meczu było 13 przełamań, z czego siedem na korzyść Rosjanki. Francuzka w tym roku na kortach ziemnych w czterech turniejach wygrała łącznie jeden mecz, w dodatku przez krecz rywalki (w Madrycie z Paulą Badosą).

Kwalifikantka Jil Teichmann (WTA 369) pokonała 2:6, 7:5, 6:1 Kurumi Narę (WTA 83). 18-letnia Szwajcarka popełniła siedem podwójnych błędów, ale też zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu okazji i wygrała pierwszy w karierze mecz w głównej drabince turnieju WTA. Su-Wei Hsieh (WTA 84) wróciła ze stanu 0:2 i pokonała 6:3, 6:1 Chinkę Yi-Fan Xu (WTA 286). Tajwanka wykorzystała sześć z pięciu break pointów.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)

Jill Teichmann (Szwajcaria, Q) - Kurumi Nara (Japonia) 2:6, 7:5, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)