Roland Garros: Marcin Matkowski i Leander Paes przegrali z braćmi Bryanami

Marcin Matkowski i Leander Paes przegrali rozgrywany przez dwa dni ćwierćfinał Roland Garros 2016 w grze podwójnej. Polak i Hindus w dwóch setach ulegli braciom Bobowi i Mike'owi Bryanom.

Marcin Motyka

Pojedynek Marcina Matkowskiego i Leandera Paesa z Bobem i Mikiem Bryanami rozpoczął się we wtorek, ale z powodu opadów deszczu został przerwany po rozegraniu siedmiu gemów. Tenisiści wznowili rywalizację w środę.

W pierwszej partii Matkowski i Paes mieli wiele szans. Polsko-hinduski duet nie wykorzystał jednak żadnego z pięciu setboli i przegrał niesamowity tie break 12-14. W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 3:3. Od tego momentu Amerykanie zdobyli trzy gemy z rzędu i zakończyli cały mecz.

Matkowski i Paes zapisali na swoim koncie pięć asów, popełnili trzy podwójne błędy serwisowe, jeden raz wywalczyli przełamanie, trzykrotnie oddali podanie i łącznie zdobyli 74 punkty, o 12 mniej od rywali.

Rozstawieni z numerem piątym Bryanowie, którzy w I rundzie wyeliminowali innego Polaka, Mariusza Fyrstenberga, w półfinale mogą trafić na kolejnego reprezentanta naszego kraju - Łukasza Kubota. Rywalami Amerykanów będą bowiem lubinianin i Alexander Peya bądź para Pablo Cuevas / Marcel Granollers.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 2,176 mln euro
środa, 1 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Bob Bryan (USA, 5) / Mike Bryan (USA, 5) - Marcin Matkowski (Polska, 16) / Leander Paes (Indie, 16) 7:6(12), 6:3