WTA Den Bosch: Belinda Bencić w ćwierćfinale, porażka Jeleny Janković

Serbka Jelena Janković przegrała z Rosjanką Jewgieniją Rodiną w II rundzie turnieju WTA International na kortach trawiastych w Den Bosch. Do ćwierćfinału awansowała Szwajcarka Belinda Bencić.

EPA/Wu Hong / EPA/Wu Hong

Jelena Janković (WTA 24) od kilku miesięcy spisuje się fatalnie. W Miami, Madrycie, Rzymie i Rolandzie Garrosie wygrała łącznie jeden mecz. W Den Bosch Serbka zdołała przejść tylko jedną rundę. W walce o ćwierćfinał była liderka rankingu uległa 7:6(2), 1:6, 4:4 Jewgieniji Rodinie (WTA 120). W trwającym dwie godziny i 12 minut spotkaniu Rosjanka obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama przełamała rywalkę pięć razy. 27-latka z Moskwy osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od października ubiegłego roku (Taszkent).

Było to drugie spotkanie obu tenisistek na trawie. W ubiegłym roku w II rundzie Wimbledonu w trzech setach lepsza była Janković. Dla Serbki był to szósty występ w Den Bosch i po raz drugi odpadła przed ćwierćfinałem. Jej najlepszy rezultat to finał z 2007 roku. Kolejną rywalką Rodiny będzie Coco Vandeweghe (WTA 43), mistrzyni turnieju w Den Bosch z 2014 roku.

Belinda Bencić (WTA 8) pokonała 3:6, 6:3, 6:2 Varvarę Lepchenko (WTA 65). W ciągu godziny i 45 minut Szwajcarka wykorzystała cztery z 16 break pointów. 19-latka z Wollerau rozgrywa pierwszy turniej od kwietnia. Musiała wycofać się m.in. z Rolanda Garrosa z powodu kontuzji pleców. Bencić rok temu zanotowała bardzo udane starty na kortach trawiastych. W Den Bosch doszła do finału, w Eastbourne zdobyła tytuł, a w Wimbledonie osiągnęła IV rundę.

W ćwierćfinale Bencić spotka się ze swoją rodaczką Viktoriją Golubić (WTA 113), która wygrała 6:4, 6:2 z Risą Ozaki (WTA 124). 23-latka z Zurychu wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i osiągnęła pierwszy w karierze ćwierćfinał w głównym cyklu.

Kateryna Kozłowa (WTA 104) wygrała 7:5, 6:2 z Jeleną Ostapenko (WTA 39). W trwającym 86 minut spotkaniu Łotyszka miała pięć break pointów i wykorzystała tylko jednego. Poza tym popełniła 10 podwójnych błędów. Ukrainka osiągnęła trzeci w sezonie i zarazem w karierze ćwierćfinał w głównym cyklu (po Sankt Petersburgu i Stambule). Kolejną rywalką Kozłowej będzie Madison Brengle (WTA 68), z którą rok temu przegrała w Hobart.

Viktorija Golubić (Szwajcaria, Q) - Risa Ozaki (Japonia, Q) 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Belinda Bencić awansuje do półfinału turnieju WTA w Den Bosch?