Challenger Praga: Tomasz Bednarek w finale debla

Tomasz Bednarek i Nikola Mektić awansowali do finału turnieju ATP Challenger Tour w Pradze w deblu. W czwartek polsko-czeski duet wygrał w dwóch setach z Romanem Jebavym i Janem Satralem.

Marcin Motyka
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Czwartkowy pojedynek trwał 64 minuty. Tym razem, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich spotkań w challengerze w Pradze, Tomasz Bednarek i Nikola Mektić nie stracili seta. Reprezentantów gospodarzy, parę Roman Jebavy / Jan Satral, pokonali 6:4, 6;4.

W półfinałowym starciu Bednarek i Mektić posłali trzy asy, popełnili trzy podwójne błędy serwisowe, ani razu nie zostali przełamani, wykorzystali dwa z z sześciu break pointów oraz łącznie zdobyli 61 punktów, o dziesięć więcej od rywali.

Zwyciężając, Polak i Chorwat awansowali do finału turnieju Sparta Praga Open. W piątkowym meczu o główne trofeum zagrają ze Zdenkiem Kolarem i Matejem Vocelem. W 1/2 finału Czesi wygrali 5:7, 6:1, 10-8 z duetem Nils Langer / Gerald Melzer.

Jeżeli Bednarek i Mektić wygrają, Polak zdobędzie swój 19. deblowy tytuł na szczeblu ATP Challenger Tour. Po ostatnie sięgnął mistrzostwo sięgnął w zeszłym sezonie, wraz z Mateuszem Kowalczykiem wygrywając challengera w Rzymie.

Sparta Praga Open, Praga (Czechy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
czwartek, 9 czerwca

półfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Nikola Mektić (Chorwacja) - Roman Jebavy (Czechy) / Jan Satral (Czechy) 6:4, 6:4

Czy Tomasz Bednarek i Nikola Mektić wygrają finał?