Challenger Marburg: Tomasz Bednarek i Siergiej Betow przegrali dramatyczny półfinał

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
/ Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Bednarek i Siergiej Betow odpadli w półfinale gry podwójnej challengera w Marburgu. W piątek polsko-białoruski duet po super tie breaku przegrał z Miguelem Angelem Reyesem-Varelą i Braydenem Schnurem.

Dla Tomasza Bednarka i Siergieja Betowa był to trzeci z rzędu wspólny występ w turnieju rangi ATP Challenger Tour. Po półfinale w Popradzie-Tatrach i ćwierćfinale w Mediolanie polsko-białoruski duet dotarł do 1/2 finału zmagań w niemieckim Marburgu.

Piątkowy półfinał Bednarka i Betowa z parą Miguel Angel Reyes-Varela / Brayden Schnur od początku do końca był bardzo wyrównany. Ostatecznie zakończył się wygraną Meksykanina i Amerykanina 5:7, 7:5, 11-9.

W ciągu 104 minut gry Bednarek i Betow posłali osiem asów, popełnili dwa podwójne błędy serwisowe, trzykrotnie zostali przełamani, wykorzystali trzy z dziewięciu break pointów i łącznie zdobyli 74 punkty, o dziewięć mniej od rywali.

Przeciwnikami Reyesa-Vareli i Schnura w finale turnieju w Marburgu będą najwyżej rozstawieni James Cerretani i Philipp Oswald.

Marburg Open , Marburg (Niemcy) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro piątek, 1 lipca

półfinał gry podwójnej:

Miguel Angel Reyes-Varela (Meksyk, 4) / Brayden Schnur (USA, 4) - Tomasz Bednarek (Polska, 2) / Siergiej Betow (Białoruś, 2) 5:7, 7:5, 11-9

ZOBACZ WIDEO Tak kibicowaliśmy Biało-Czerwonym. "To był nieprawdopodobny szok, wszyscy zamarliśmy"

Źródło artykułu: