Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nicole Vaidisova oficjalnie zakończyła tenisową karierę

Nicole Vaidisova nie zaprezentuje się już na zawodowych kortach. Utytułowana czeska tenisistka ogłosiła na swoim profilu na Instagramie, że oficjalnie zakończyła karierę.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

- Po wielu miesiącach rozmyślań zdecydowałam się zakończyć zawodową karierę. To była dla mnie najtrudniejsza i najbardziej emocjonalna decyzja w życiu. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat zmagałam się z różnymi kontuzjami i doszło nawet do tego, że większą część czasu spędzałam w szpitalach niż na korcie. To było bardzo bolesne dla mojego ciała i umysłu, dlatego zdecydowałam, że nie chcę już przez to przechodzić - napisała Nicole Vaidisova.

Czeszka największe sukcesy na zawodowych kortach odnosiła w latach 2006-2007, gdy dochodziła do półfinału Rolanda Garrosa i Australian Open. W maju 2007 roku została siódmą rakietą globu. W latach 2004-2006 wygrała sześć turniejów w głównym cyklu, ostatni w maju 2006 roku w Strasburgu, gdy w finale pokonała Shuai Peng.

So...This has been one of the hardest words for me to write.After months and months of thinking and agonizing about this, I have decided to retire from professional tennis.It has been one of my hardest and most emotional decisions of my life.As many of you know,I have been struggling with various injuries on/off for the better part of the last 2 years and it has gotten to the point where I have spent more time in hospitals,physical therapy and doctors offices then on the court,playing the sport I love.This has been painful and exhausting,not just on my body,but on my mind as well and I have reached the point where I did not want to put my body throught it anymore.Coming to this final decision took me months,as even through all the ups and dows,it is a game I grew to love for what it is.Ever since I decided to come back 3 years ago,it has been a roller coaster ride of huge highs and lows,on and off the court.I am forever grateful and feeling so incredibly lucky to have had the unwavering support and uncoditional love of my family,friends,Daniel,as well as my medical and tennis team.Without them,it would have been imspossible to come back.My tennis career has been anything but ordinary,but above every opinion,comment and what ifs,I can proudly say it has been MINE.I do not regret any decision,good or bad,as it has made me the person I am today.As I close this chapter of my life,I look back in amazement at everything I was able to do.I am proud to have been able to compete with the best athletes in my sport and represent the Czech Republic,the country I love,in many fed cups and Olympics,it has been an honor.Finally,I can never thank all of you enough for all the support and words of encouragement that I have received over the years,it has meant the world to me and kept me going when I wanted to give up.Thank you,from the bottom of my heart,I will never be able to express enough gratitude to every single one of you,I am so honored. 20 years ago, this little girl had a dream,and today, I can say it has come true

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Nicki Vaidisova (@nicolevaidisova)

Zmęczona tenisem Vaidisova odstawiła rakiety w kąt, by cieszyć się życiem. W latach 2010-2013 byłą żoną Radka Stepanka, lecz kiedy rozstali się, to w jej myślach szybko pojawiła się chęć powrotu do rywalizacji. Tak też się stało w 2014 roku. W zeszłym sezonie Czeszka pojawiła się nawet w Polsce, gdyż otrzymała dziką kartę do turnieju Powiat Poznański Open. W Sobocie udzieliła wywiadu naszemu portalowi.

- W chwili gdy zamykam ten rozdział mojego życia, z podziwem patrzę na wszystko, co osiągnęłam. Jestem dumna, że mogłam rywalizować z najlepszymi tenisistkami świata. Reprezentować Czechy w Pucharze Federacji i igrzyskach olimpijskich było dla mnie prawdziwym zaszczytem. Nie jestem w stanie osobiście podziękować wszystkim za okazane wsparcie i słowa zachęty, ale wiele dla mnie one znaczyły. Dziękuję wszystkim z całego mojego serca. 20 lat temu mała dziewczynka miała wizję i dziś może powiedzieć, że ona się spełniła - zakończyła Vaidisova.

ZOBACZ WIDEO Kajakarki w bojowych nastrojach przed Rio. "Jesteśmy w życiowej formie" (źródło TVP)

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / Instagram

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×