WTA Montreal: Eugenie Bouchard rozgromiła Dominikę Cibulkovą, pewne zwycięstwo Petry Kvitovej

Eugenie Bouchard awansowała do 1/8 finału turnieju WTA w Montrealu po tym, jak w meczu II rundy oddała Dominice Cibulkovej zaledwie dwa gemy.

Kacper Kowalczyk

- Chcę odsunąć jak najbardziej w czasie wyjazd do Montrealu. Chętnie pozwiedzam wszystkie tutejsze muzea, szczególnie te poświęcone szpiegom - tak przed tygodniem, tuż po odpadnięciu z turnieju w Waszyngtonie mówiła Eugenie Bouchard. Kanadyjka wyraźnie boi się presji występów przed rodzimą publicznością. Pokazywały to jej poprzednie rezultaty w Rogers Cup i pierwszy pojedynek w tegorocznej edycji.

Finalistka Wimbledonu 2014 dopiero po tie-breaku III seta wywalczyła awans do kolejnej rundy, ale wykonanie planu minimum wyraźnie rozluźniło Bouchard. W środowym pojedynku II rundy Kanadyjka już na sam początek przełamała Dominikę Cibulkovą i momentalnie zbudowała przewagę. Słowaczce udało się jeszcze dwukrotnie utrzymać serwis, ale od stanu 2:3 kolejne dziewięć gemów trafiło na konto 22-latki z Westmount.

O awans do ćwierćfinału zmierzy się z Kristiną Kucovą, dla której III runda to już jeden z największych sukcesów w seniorskiej karierze. Tenisistki miały już przyjemność zagrać ze sobą przed kanadyjskimi kibicami. W meczu Pucharu Federacji w 2014 wygrała reprezentantka gospodarzy, ale bardziej o wyniku zapamiętane zostało zachowanie Bouchard, która po losowaniu odmówiła uściśnięcia dłoni swojej słowackiej rywalce.

Tylko w I secie Johanna Konta miała problemy z Vanią King, zwłaszcza kiedy mając wyraźną przewagę mogła zakończyć partię na swoją korzyść. Kwalifikantce udało się wyrównać, a chwilę później Amerykanka miała też okazję doprowadzić do tie breaka, ale 12., najdłuższy gem całego pojedynku przypadł ostatecznie Brytyjce, podobnie jak cała druga odsłona. O awans do ćwierćfinału turniejowa "15" zagra z Varvarą Lepchenko.

Petra Kvitova z dwoma zwycięstwami to nieczęsty widok w tym sezonie. Powiodło się to Czeszce dopiero po raz piąty, a ostatnio w maju, na kortach Rolanda Garrosa. Tym razem po zwycięstwie nad Magdą Linette, dwukrotna triumfatorka Wimbledonu równie łatwo uporała się z Andreą Petković.

Chyba trudno o lepszy sprawdzian formy niż tak zacięty pojedynek, który Andżelika Kerber musiała rozegrać z Mirjaną Lucić-Baroni. O ile w I secie Niemka wygrała dość pewnie, to od tamtego momentu każde przełamanie było na wagę złota. Chorwatka wykorzystała moment słabości rywalki na początku drugiej odsłony i wyrównała stan pojedynku.

W decydującej partii 34-latka z Dortmundu już takiej szansy nie miała. To ona straciła serwis w samej końcowce, dając wiceliderce rankingu WTA awans do kolejnej rundy, w której Niemka zmierzy się z rozstawioną z "17" Eliną Switoliną.

Eugenie Bouchard (Kanada) - Dominika Cibulkova (Słowacja, 11) 6:2, 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Eugenie Bouchard awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Montrealu?