ATP Toronto: Wawrinka i Nishikori w ćwierćfinale, Monfils po walce pokonał Goffina

Stan Wawrinka i Kei Nishikori bez straty seta wygrali mecze III rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Toronto. Gael Monfils po bardzo trudnej przeprawie wyeliminował Davida Goffina.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ZACH GIBSON

Kei Nishikori awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Toronto, nie grając z rywalem z czołowej "100" światowego rankingu. Po wyeliminowaniu Dennisa Novikova (ATP 131), w czwartkowym meczu III rundy Japończyk okazał się lepszy od 118. gracza globu, Rajeeva Rama. Rozstawiony z numerem trzecim Japończyk pokonał Amerykanina 6:3, 6:4 w 68 minut.

- Wynik wskazuje, że dominowałem w całym meczu, jednakże miałem kilka trudnych momentów. W pierwszym secie pokazałem naprawdę dobry tenis, drugi był w moim wykonaniu nieco słabszy. Ciągle nie jestem w 100 proc. sprawny po urazie żeber, ale jednocześnie czuję się na tyle dobrze, by wygrywać mecze - mówił Nishikori, który w ćwierćfinale kanadyjskiej imprezy powalczy z lepszym z pary Ivo Karlović - Grigor Dimitrow.

Po raz pierwszy od 2002 roku do 1/8 finału Rogers Cup awansowało czterech amerykańskich tenisistów, lecz po kilku godzinach czwartkowych zmagań z turniejem pożegnało się dwóch reprezentantów USA. Po Ramie na korcie centralnym pojawił się Jack Sock, który uległ 6:7(3), 2:6 Stanowi Wawrince.

Oznaczony "dwójką" Wawrinka w 1/4 finału zagra z Kevinem Andersonem, z którym ma bilans 4-4. W Rogers Cup zmierzyli się ze sobą dwukrotnie. W 2011 roku w Montrealu lepszy był Szwajcar, a trzy sezony później w Toronto zwyciężył Afrykaner. Anderson w czwartek pokonał 4:6, 6:3, 6:4 Bernarda Tomicia.

Gael Monfils wyszedł zwycięsko z bardzo trudnej potyczki z Davidem Goffinem. Francuz sprawiał wrażenie ogromnie zmęczonego, momentami wręcz słaniał się na nogach, lecz w końcówce trzeciego seta zachował więcej krwi od Belga i wygrał 7:6(5), 2:6, 6:4 po dwóch godzinach i kwadransie.

Dla Monfilsa, który zapisał na swoim koncie 13 asów, 31 zagrań kończących, 32 niewymuszone błędy, pięciokrotnie oddał podanie i uzyskał cztery przełamania, to siódmy wygrany mecz z rzędu. Francuz przyjechał do Toronto wprost z Waszyngtonu, gdzie w zeszłym tygodniu zdobył największy tytuł w karierze.